přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Baron Prášil Vladimír Lažanský: Ultimátum šéfa Lázní Kyselka už neplatí. On zůstává, zbrojnici zbourají

Baron Prášil Vladimír Lažanský: Ultimátum šéfa Lázní Kyselka už neplatí. On zůstává, zbrojnici zbourají

15.04.2015

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 6

 

Odvolávám co jsem slíbil. Takto lze popsat názorový kotrmelec, který předvádí předseda správní rady Obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka Vladimír Lažanský, zachránce zámku v Chyši. Kdo si od jeho účasti v ops sliboval, že zachrání i naše lázně Kyselka, je na omylu. Zatímco veřejnost rok ujišťoval, že nesouhlasí s demolicí jedné z budov v lázních Kyselka, jeho podřízený Miroslav Perout odeslal souhlasné stanovisko s demolicí. Teď se dozvídáme, že objekt jen "parazituje" na lázních a chce jeho demolici proto, že asociace ASORKD prý "pomlouvá" ópéesku v televizi. Tak takto se chová šlechtic Lažanský. Vy jste mi rozkopli bábovičku a zato vám já zbořím domeček. Nedůstojné, trapné, nehodné příslušníkovi aristokracie. Čekáme jen, kdy ópéeska, která se staví do role zachránce lázní bude obhajovat demolici další památky z důvodu zlé asociace ASORKD.

Baron prášil z obecně neprospěšné společnosti lázně Kyselka Vladimír Lažanský v čase:

11.4.2014: O.P.S. Lázně Kyselka, coby účastník řízení o demolici hasičské zbrojnice vydává souhlasné stanovisko i přesto, že její představitel Vladimír Lažanský před veřejností na oko bojuje za její záchranu.

http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/administrace/soubory_clanky/1429096885_cz_stanovisko_ops___zbrojnice.pdf

23.4.2014: "Nebyl jsme přívržencem demolice drobné, a nepříliš cenné stavby. Karlovarské minerální vody ji na naši obecně prospěšnou společnosti za korunu sice nepřevedou, ale nezboří ji. Je to rozumný kompromis. Při bourání by zase začal křik," řekl Vladimír Lažanský.

Dodal, že kdyby kolem zbrojnice eskalovalo napětí, končící demolicí, tak by si nemohl dále představit své další působení v čele obecně prospěšné společnosti.

http://vary.idnes.cz/byvalou-hasicskou-zbrojnici-v-kyselce-bourat-nebudou-pfk-/vary-zpravy.aspx?c=A140423_153452_vary-zpravy_slv

24.6.2014: "Budovu opravíme a uděláme z ní takové malé muzeum. Generální ředitel Národního technického muzea mi slíbil, že se stane garantem, abychom mohli ve zbrojnici vystavit hasičskou techniku z dob císařského mocnářství. Bořit se rozhodně nic nebude, jinak bych v záchraně Kyselky nemohl pokračovat," vysvětlil Vladimír Lažanský.

http://vary.idnes.cz/hasicska-zbrojnice-v-kyselce-die-/vary-zpravy.aspx?c=A140624_2076547_vary-zpravy_slv

10.11.2014: Letos na jaře zachránil zbrojnici před demolicí předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka Vladimír Lažanský.
Dal KMV ultimátum - buď on, nebo zbrojnice. „A ultimátum platí i nyní. Hlavní otázkou je získání budovy od KMV. Zatím se k tomu nemají,“ sdělil Vladimír Lažanský.

http://vary.idnes.cz/zbrojnici-v-kyselce-ceka-demolice-dq7-/vary-zpravy.aspx?c=A141108_2114293_vary-zpravy_ba

15.4.2015 Jak zjistila MF DNES, nyní otočil o 180 stupňů. Tutéž zbrojnici teď považuje za domek strýčka Toma, který nemá žádnou hodnotu. Označil ji za parazitní baráček, kterých se prý najde spousta na kdejakém železničním nádraží.

http://vary.idnes.cz/sef-lazni-kyselka-lazansky-prestal-branit-hasicskou-zbrojnici-pvp-/vary-zpravy.aspx?c=A150415_2155446_vary-zpravy_ba

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

Soubory ke stažení

 
 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21