přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Čeští lvi budou opět vymácháni v Magnesii a tím i v ruinách kulturních památek

Čeští lvi budou opět vymácháni v Magnesii a tím i v ruinách kulturních památek

28.02.2012

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 26

 

Stanovisko ASORKD k volbě generálního partnera Českého lva

Beru-li něco z této země, musím do ní také něco dávat. To bylo krédo kultivovaného podnikatelského génia Henricha von Mattoniho (1830 – 1910). A nebylo to jen líbivé heslo. Heinrich Mattoni podle něho také ve svém podnikání konal.

V Kyselce u Karlových Varů narazil na zlatou žílu minerální vody, kterou proslavil perfektním marketingem a vývozem do celého světa, pod značkou Mattoni Giesshübl-Puchstein. Velmi na této těžbě a vývozu zbohatl a do místa - ze země odkud něco bral - to začal vracet. V Kyselce vybudoval malebné lázně, které se staly světově proslulými. Nechoval se zde však jako sponzor, ale jako typický mecenáš. Lázeňský provoz malých lázní nebyl vždy výdělečný a tak jej dotoval právě z těžby minerální vody.

Po roce 1989 se v privatizaci Klausova vláda rozhodla, že my bychom si své vlastní přírodní bohatství neuměli těžit, a tak stáčírna byla zprvu pronajata a pak prodána společnosti Karlovarské minerální vody (KMV) jejíž generálním ředitelem a zároveň majoritním vlastníkem je dnes Alessandro Pasquale. Tomu vybudované minerálkové impérium předal jeho otec Antonio. Otec a syn Pasquale se, co do obchodní zdatnosti, Heinrichu Mattonimu rozhodně vyrovnají, ba ho i předčili. Dnes těží cca 80% minerálních vod v České republice! K tomuto úspěchu jim ve velké míře pomohla, a pomáhá, jejich vlajková loď - světoznámá značka Mattoni. Mecenášství je však pro ně zřejmě neznámý pojem. To, co okamžitě nevydělává či nenese reklamu, je nezajímavé. Dílo Heinricha Mattoniho v Kyselce je nechává naprosto lhostejnými a kulturní památky v jejich vlastnictví se dostaly do takového stavu, že památkový odbor při Magistrátu v Karlových Varech byl nucen zahájit s KMV správní řízení pro porušování památkového zákona. Po půlročním prošetřování celé záležitosti, pak udělil KMV pokutu v horní hranici možné částky, a to 1 800 000 Kč.

KMV se daří v jejich podnikání s vodou natolik dobře, že sponzorsky podporují například Literární soutěž Magnesia litera, Českého slavíka Mattoni a udílení Českých lvů. Sponzorství se ale značně liší od mecenášství. Sponzoring dělá firma především pro svoji reklamu. Proto se také snaží vecpat název svých produktů do názvu sponzorovaných akcí (dnes dokonce tak, že vznikají komická až absurdní spojení, jako třeba onen Český slavík Mattoni). Do své reklamy tak KMV daly v roce 2010 a 2011, podle informace Marketingových novin, celkem 937 841 949 Kč. V místě, kde těží svoji vlajkovou značku v Kyselce u Karlových Varů, však musejí zdejší obyvatelé žít v ruinách.

3. března bude Česká televize přenášet již 19. ročník udílení cen filmovým počinům za rok 2011. Na webové stránce Českého lva se dozvíte, že generálním partnerem tohoto prestižního ocenění je minerální voda Magnesia. To je ovšem mlžení stejného typu, jako když KMV ve svých reklamách prezentují Aquilu, Mattonku či právě Magnesii, jako vodu z Karlových Varů. Asi by v nás vzbudilo velmi pobavený úsměv sdělení, že generálním partnerem Českého lva je lehce zauzená Krahulecká klobása (jinak nic proti ní, je skvělá). Samozřejmě by tím partnerem nebyla. Tím generálním partnerem by v tomto případě byla akciová společnost Krahulík – Masozávod Krahulčí. Stejné je to s Magnesií, akorát že tento vzletný název nás tak nezarazí. Karlovarské minerální vody a.s. asi dobře vědí, proč se skrývají za značky svých výrobků.

Je třeba tedy zcela jasně českému filmovému světu říci, že nejprestižnější filmová cena Český lev je při jejím slavnostním udílení spojena s generálním partnerem, který je pokutován za to, jak barbarsky se chová k architektonickému kulturnímu dědictví České republiky. Podívejte se ZDE do jakého stavu nechala přivést akciová společnost KMV dědictví skvělého a kultivovaného podnikatele Heinricha von Mattoniho, že si toho všímají již i zahraniční média.

Vážení ocenění, až budete při slavnostním galavečeru přebírat České lvy, vzpomeňte na to, že za nemalé peníze, které a. s. KMV dala do své reklamy, skrytě přes svůj produkt minerální vodu Magnesii, a bez kterých by tento galavečer nemohl být pořádán, mohl být v Kyselce zastřešen například velmi cenný památkově chráněný Löschnerův pavilon, vlastněný Karlovarskými minerálními vodami. Nechť vám při tomto vědomí nepálí zaslouženě získaný Český lev v rukou a nezhořkne vám v ústech minerálka Magnesia, Mattoni, Aquila, Pděbradka či Hanácká kyselka při občerstvení na galavečeru. Lucii Bílé pak přejeme, aby jí nepálil honorář, který obdržela za upoutávku ke slavnostnímu večeru udílení Českého lva. Jako vždy odvedla profesionální výkon a jistě jej odvede i při moderování galavečeru a svůj honorář si tedy zaslouží. Škoda jen, že je spojen s firmou, která si naopak nezaslouží, aby s reklamou jejího produktu spojovala své velké umělecké jméno. To si ale Lucie Bílá musí vyřídit se svým svědomím sama. Alespoň, že ta voda, která jí v upoutávce zkrápí, je jen počítačová. Ale voda vlastně nemůže za to, kdo jí těží.

Pořadatelům Českého lva bychom doporučili, aby se příště více zajímali, komu dělají reklamu a od koho získávají sponzorské peníze.

Podívejte se také:
John Bok - Není Mattoni jako Mattoni 
Petr Lněnička - Umírající lázně Kyselka
Olga Sommerová, Ladislav Gerendáš a další - hovoří ve videospotu o Mattoniho lázních Kyselka
Petr Šindelář - Mattoni pije Korunní

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Václav Hálek (28.02.2012 12:20)

Připojuji se k protestům proti tomuto kulturnímu barbarství a lhostejnosti. To připustíme, aby se nám sousední devastovaný vojenský prostor rozšířil i o Kyselku?

 

Martin Kubík (28.02.2012 13:44)

Připojuji se k protestu,pakliže se kultura nechá podporovat devastátory kultury- vypovídá stav české kultury a to jak umělecké tak politické sám o sobě.Filmaři by měli letošní ročník bojkotovat!!

 

Štalmach Jaroslav (28.02.2012 15:41)

Vše již bylo řečeno.je to barbarství a Alessandro Pasqual je barbar nejhoršího ražení.

 

Milan Hlouška (01.03.2012 15:12)

Tak si Vy všichni mravokárci a branitelé kulturních památek vezměte monterky, lopaty, kolečka a ostatní potřebné nářadí a přiložte svou neposkvrněnou ruku k dílu. Já se na vás přijedu velmi rád podívat!

 

ASORKD (01.03.2012 18:29)

Pane Hlouško, velmi rádi bychom to, co nám radíte, udělali, ale těžko to můžete realizovat na cizím majetku, navíc majetku miliardářů, kteří jsou ze zákona povinni se o svůj památkově chráněný majetek starat. Vyzvali jsme je, aby nám budovy, které chtějí zbourat a nemají pro ně uplatnění, předali, že se o jejich opravu postaráme. Odmítli to, přestože před televizní kamerou pan Pasquale prohlásil, že zdarma předá památku tomu, kdo ji bude chtít. Zjistěte si předem informace než něco plácnete.

 

Jakub Mráz (02.03.2012 10:29)

Nenapadá mě sice jak, ale chtělo by to, aby někdo z oceněných umělců v přímém přenosu v děkovné řeči po udělení některé z cen, tuto cenu kvůli tomu, jak se "generální sponzor" akce chová, vrátil nebo ho aspoň veřejně vyzval k nápravě své barbarské nečinnosti. To by mělo sakra velkej účinek.

 

Dr.Eva Šrobárová (03.03.2012 09:09)

Stotožňuji se s názorem p.Jakuba Mráze a nemám co dodat.

 

Pavel Růžička (03.03.2012 10:44)

Plně s Vámi souhlasím, avšak musím se postavit na stranu pana Vachlera. Pan Vachler provozuje svůj business, kerý je závislí na sponzorství. Jenže, co by se stalo, kdyby z nějakého morálního důvodu odmítl podnik Paskala? Paskal by si našel jiný podnik, kde by se mohl zviditelnit, copak je těch soutěží málo? Podle mne tudy prostě cesta nevede.

 

Emil (03.03.2012 11:56)

Většina lidi v této zemi si myslí že pro tak velikou firmu jakou je Mattoni by to neměl byt problém opravit lázně Kyselka....chyba je však když prezident této země si myslí že my se mýlíme....možno právě od takových papalašu kteří se nejvíce podepsali na stavu Kyselky by bylo vzorem a možná i vlastenectvím podpořit takové akce nějakou částkou a potom by bylo i pro samotnou firmu neřešitelné nepřispívat na opravu..............

 

Eliška Riccardo (03.03.2012 12:04)

Omyl, pane Růžičko. Nevím sice jaké jsou obchodní vztahy mezi panem Vachlerem a Českou TV, která vysílá Českého lva, avšak podle mého názoru by si měl každý z těchto subjektů rozmyslet, od koho přijme sponzorský dar.Alessandro Pasquale je vnímán v ČR širokou veřejností velmi negativně, vlivem jeho postoje a péče o památkově chráněný komplex lázní v Kyselce. Mohu Vás ubezpečit, že by si v každé jiné zemi v rámci EU každá instituce a jednotlivec, podobné přijetí sponzorského daru a podporu reklamy rozmyslel. ČR je v posledních více než dvaceti letech poněkud jiná. Je to vidět i na reklamní angažovanosti umělců, ve prospěch tohoto již zmíněného podnikavce. Nemyslím si, že by na vystupování v reklamě pro něj byli pyšní, ale jejich příjem za to nebude asi zanedbatelný. Je možné, že nejsou ještě tzv. za vodou. Eliška Riccardo, Las Rozas de Madrid.

 

Vladimír Buk (03.03.2012 14:27)

Názor pana Mráze je velmi podnětný a příležitost se k tomu dnešní večet naskýtá- proč asi? Privatitace MATONI byla provedena za vlády bývalého prezidenta pana V.Havla, který má na dnešní večer Českého lva 12 nominací za jeho hru Odcházení. Cena se navíc bude předávat v jeho bývalém paláci Lucerna a cenu by měla převzít jeho manželka pani Dáša Havlová. Není to zde jedinečná příležitost pro odmítnutí této ceny. Věřím, že nominovaný autor by převzetí určitě osobně odmítl s ohledem na postoj italských vlastníků k chátrající Kyselce.

 

Milan Hlouška (03.03.2012 15:25)

To ASKORD: Vzpomeňte na mládí, tenkrát se také dělaly akce Z. Nejdříve to zkuste, a až pak uvidíte, zda-li to byla blbost či ne. Ono je mnohem jednodušší mít plná ústa řečí a vznešených myšlenek, ale fyzická práce nikdy není na škodu. To p. Mráz: Předpokládám, že až bude ve Varech filmový festival, budete stejně horlivě agitovat i proti Philipp Moris a ČEZu, jakožto původci nikotinu a neodsířených elektráren v severních Čechách.

 

Otakar Mika (03.03.2012 15:59)

Pan Alessandro Pasquale je obyčejný barbar. Obří reklamy jeho firmy, umístěné v krajině při příjezdu do Chebu nebo směram na Prahu za Karlovými Vary,jsou důkazem nevkusu majitele firmy.Umístění takových ohavností např. v Toskánské krajině by vyvolalo protesty kulrurních institucí z celého světa.V Česku jsou peníze na prvním místě.

 

Pavel Černý (03.03.2012 16:14)

Pane Hlouško, Vy nechcete pochopit, že než se někdo může vlastníma rukama chopit práce, musí k tomu mít tu možnost. Tu nikomu p. Pasqual nedává. Kde jste byl s lopatou, když komunisté bourali nádraží Těšnov? Bál jste se? Školka v akci Z byla posvěcená režimem, dnes jsou bohatí s mlčenlivým požehnáním dnešního režimu proti Kyselce. A to je rozdíl. Chápete? I dnes jsou mocní, jichž je možno se skutečně bát. Proč pár lidí vyslovilo obavu o pana Haidlmaiera, který se postavil proti? PROTOŽE TO TAK U NÁS V NÁVAZNOSTI NA KOMUNISTICKOU ZVŮLI FUNGUJE DÁL! Vaše řeči jsou populistické a kdysi dávno jsem je už slýchal. Takže souhlasíte s tím, co p. Pasqual dělá? Jděte tam prosím Vy a ukažte nám s Vaší lopatou, jakou máte páru, když o tom tak pořád mluvíte. Jenže on je tam plot a cizí pozemek, a než se tato situace změní, tak vás leda postřelí ochranka, víte? Ten, kdo je velmi známou osobností (např. P. Wachler, umělci) MÁ přímou zodpovědnost za stav naší společnosti právě podle svých možností. Kdyby nikdo nesouhlasil s jakýmkoliv bezprávím, nemohlo by existovat. Takto vládli komunisté. Každý kdo mlčel, volil, vstoupil "pro forma" do strany, se na tom osobně podílel svou měrou. Někdo hodně, někdo skoro vůbec. Argument, že by peníze z Mattoni šly stejně jinam neobstojí. Kdyby se každý choval zodpovědně, nebylo by nikoho, kdo by takového sponzora chtěl. Není žádný argument, že je něco v pořádku jen proto, že to dělají "stejně všichni". Toto a jiné řeči jsou jen smutným obrazem morálního úpadku prorostlého naší společností odshora až dolů. To je ten komunismus v nás. Já jsem byl za komunistů velmi mladý a taky jsem měl strach. Něco jsem udělal, něco jsem se neodvážil. Mám pro to pochopení, ale ne omluvu. Ve své kariéře jsem mohl být někde jinde, kdybych dělal to, co většina, protože "je to stejně jedno". Je to jako s kapkou v moři. Není to jedno. A kapka v moři s názvem ASKORD je ta zdravá kapka a já se chci přidat. Kéž by tak učinila, místo věčně nespokojených námitkářů a vševědů a relativistů, většina lidí.

 

ASORKD (03.03.2012 18:24)

K panu Hlouškovi: Asi Vás nemá smysl přesvědčovat o smysluplnosti našeho snažení. Jedním příkladem za všechny je tzv. Horní hrad, který koupil jako ruinu potomek slavného Josefa Jungmanna a nyní jej dává svépomocí a pomocí příznivců dohromady. Když se chce, tak to jde. Pěkný den.

 

Marta Kubíková (03.03.2012 18:40)

Kde je také vlastenectví u herců,kteří se podílejí na reklamě "Mattoni".Reklama p.Chýlkové je trapná a hloupá.Divím se,jak v ní může vystupovat.

 

Pavel Růžička (03.03.2012 20:03)

Musím přiznat, že reklama u paní Chýlkové mne též překvapila. Ale Ti lidé musí z něčeho žít, tak to prostě je. Já to beru tak, že Packal dává peníze alespoň do naší kultury i když úplně jinam, než by měl. Ano, je to pro něj obrovská reklama, je to i obrovská snobárna, leč kultura to je. Ono není jednoduché ho odmítnout, zkuste si někdy koupit nějaké pití, ve kterém nemá podíl, ne všude se to povede. Nikde jsem nepsal, že je to správně, ale Ti lidé prostě nemohou za to, jaký ten paskal je. A kdo ví, když by paní Chýlková tuto reklamu odmítla, jestli by nemusela skončit i v divadle ... víme prd, jak dlouhé jsou ty špinavé prsty. Nechci nikoho omlouvat, jen to prostě není tak jednoduché.

 

Pavel Růžička (03.03.2012 20:11)

Ještě mne zarazila jedna věc, všude se mluví o nádraží Těšnov, zajisté to byla nádherná památka, ale co potom takový starý Most? Ten je nutné také připomínat!

 

Pavel Růžička (03.03.2012 20:29)

Ještě mne zarazila jedna věc, všude se mluví o nádraží Těšnov, zajisté to byla nádherná památka, ale co potom takový starý Most? Ten je nutné také připomínat!

 

Jindřich Novotný (03.03.2012 21:45)

Výborně Martin Mareček, jako jediný se zmínil o Kyselce v přímém přenosu.

 

Slávek Vidra (03.03.2012 22:24)

Panu Vachlerovi jsem poslal mejl, který si myslím, že se k jeho očím ani nedostane, anebo když, stejně jej bude mazat, jeho znění jest: "Dobrý den pane Vachlere! Chtěl bych vyjádřit nejprve svoje poděkování za to, jak se vlastně v celé svojí kariéře věnujete a co osobně dáváte českému filmu a naší kultuře vůbec! Zároveň je mi líto, že hlavním sponzorem třešničky na dortu Vaší celoroční a dlouholeté práce, Českému lvu, jako hlavní finanční podporovatel musí býti Karlovarské minerální vody.. Myslím si, že lidé, kteří se v kulturní sféře pohybují by neměli přehlížet to, že tento vlastník části bohatství naší země se chová ke svému majetku velmi nekulturně a myslím, že je to v rozporu s jeho deklarovanými kladnými vlastnostmi..Taky mi přijde, že to hází i stín na Vaše usilí, skrz jím sponzorovaného Českého lva.. Samozřejmě je zcela Vaší věcí, jak se zprávami o devastaci překrásných památkově objektů v Kyselce ve vlastnictví KMV naložíte, ale vězte, že stejně jako si chráníme skvosty českého filmu a potažmo kultury vůbec,tak je i s dalšími věcmi - a měli bychom podobně s úctou se k nim chovat my sami a vyžadovat to i od druhých, bez ohledu na to, jak velmi krásně a zdvořile vystupují na veřejnosti.. Přeju Vám od srdce hodně dalších úspěchů ve Vaší obdivuhodné práci a věřím, že tento mejl třebas Vás nějak aspoň trochu přiměje zastavit se nad tím, s kým občas spolupracujete a kým se necháváte podporovat! Upřímně, Slávek Vidra, Rakovník" Český lev, tedy vyhlášení filmů za ten který rok mně zajímá, protože tento žánr, vedle jiných uměleckých směrů rád a se zájmem sleduji..Reakce a úsměvy pana Vachlera v závěru udílení cen směrem k panu Pasquale mně přesvědčili, že stejně jakékoliv vyjádření k aktivitám(ale i neaktivitám)tohoto muže ve vedení firmy, která čerpá, ale ani nejmenší měrou se nechce podílet na jakékoliv náhradě za tyto dary z naší země a už vůbec ne na správě majetku v jeho dočasném vlastnictví podílet, že psát a posílat mu výzvy a apely jest zbytečnou energií..Lepší bude věnovat jí směrem tam, kde onu odezvu najde, tedy k iniciativám, kterým není lhostejné, jak se nakládá s aktivy a zisky vracenými zpět do obnovy nemovitostí, krajiny, ale i společnosti ať už s ní její výdělečná činnost souvisí, anebo ne.. PS: moc mne potěšilo vystoupení pana režiséra, dokumentaristy, který pana Pasqualeho přímo jmenoval a vyzýval – to si myslím, že má vždy větší váhu, než cokoliv jiného – zvlášť v přímém přenosu – všiml jsem si, jak v záběru kamer p.P hrál všemi barvami a byl trochu u vytržení, boť tušil, že řeč je směrována v kritickém duchu k němu! Díky..

 

pepola (04.03.2012 15:40)

Znovu opakuji: Dělejte to jako já - NEKUPUJTE Paskvilovy výrobky! Jen tak se mu můžete pomstít!

 

Luboš Renka (05.03.2012 21:02)

Chci tu vyjádřit své uznání a díky panu režiséru Marečkovi za jeho výzvu k panu Pasqualovi a k firmě Mattoni před zraky veřejnosti při předávání ceny Českého lva. Ta páně Marečkova vlastní "lví" metafora byla opravdu trefná! Ještě pár takových slov na správném místě a Pasqualova ostuda se stane pro něho samotného neúnosnou. Bude muset chtě nechtě začít něco ve prospěch Kyselky dělat, anebo zvednout kotvy. Čím víc publicity pro současný stav Kyselky, tím lépe. Pan Pasquale svému předchůdci Mattonimu nesahá ani k ponožkám. Jenom nestydatě žije z jeho jména a v jeho jménu dělá pravý opak - nekultivuje, nestaví, nezkrášluje, naopak, boří, ignoruje a hlavně jen drancuje. Zasloužil by si bojkot už dávno. Nejúčinnější by bylo, kdyby se proti němu postavili jeho pracovníci, jistě občané Kyselky, a zastavili práci, těm by o jejich městečko a o jejich prostředí mělo jít nejvíc. Ale takový postup by bylo dobré zkoordinovat společně s podporou patřičných státních úřadů a všech dalších, kterým Kyselka leží na srdci nebo těch, kteří o ni mají pečovat. O práci pochopitelně nikdo zbůhdarma přijít nechce. Podle všeho se zdá, že všichni Kyselčané jsou Pasqualovi rukojmí, které má v hrsti tím, že jim dává obživu. Bez pomoci zvenčí se Kyselka neobejde, ale její občané by také měli slušně a kultivovaně panu Pasqualovi ukázat, že jako kulturní lidé stojí o kulturní prostředí a že si své kdysi malebné městečko nenechají doslova před očima zlikvidovat.

 

Standa (12.03.2012 22:05)

Já vím, že pan Vachler potřebuje peníze a je mu jedno kdo je dá, ale v tomto případě !!kde je Vaše hrdost pane Vachlere!! To jste se nechal ochočit i devastátorem našeho kulturního dědictví. Tak se jděte vycpat.

 

夜夜堅 (31.12.2015 11:15)

D5原液:http://www.hellokanpo.com/view/FLYD5yuan.html 蒼蝿水:http://www.hellokanpo.com/view/FLY-D5.html 紅蜘蛛:http://www.hellokanpo.com/view/hong-zhi-zhu.html 美人豹:http://www.hellokanpo.com/view/meirenbao.html 催情丹:http://www.hellokanpo.com/view/cuiqingdan.html 蟻王:http://www.hellokanpo.com/view/antking.html 大印象ダイエット茶:http://www.hellokanpo.com/view/dayinxiang.html RU486:http://www.hellokanpo.com/view/beijing-ru486.html アリ王:http://www.hellokanpo.com/view/antking.html SEX DROPS:http://www.hellokanpo.com/view/sex-drops.html セフラジン:http://www.hellokanpo.com/view/kangshengwuzhi.html 夜夜堅:http://www.hellokanpo.com/view/yeyejian1200.html RU486:http://www.xn--fiqs66igffqph3re.com 威哥王:http://www.xn--ogr73cd8ge4qn7n.com 妖姫:http://youhi.hellokanpo.com 淫インモラル:http://immoral.hellokanpo.com 黒倍王:http://www.hellokanpo.com/view/heibeiwang.html D10催情剤:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 夜夜堅:http://www.hellokanpo.com/view/yeyejian1200.html 消渇丸:http://www.hellokanpo.com/view/xiaokewan.html 新一粒神:http://www.hellokanpo.com/view/xinyilishen.html 魔根:http://www.hellokanpo.com/view/muogen.html 勃動力三體牛鞭:http://www.hellokanpo.com/view/santiniubian.html 男宝:http://www.hellokanpo.com/view/nanbao.html 巨人倍増:http://www.hellokanpo.com/view/jurenbeiceng.html 三體牛鞭:http://www.hellokanpo.com/view/santiniubian.html 三体牛鞭:http://www.hellokanpo.com/view/santiniubian.html 威哥王:http://www.hellokanpo.com/view/weigewang.html 狼1号:http://www.hellokanpo.com/view/langyihao.html 狼一号:http://www.hellokanpo.com/view/langyihao.html 三便宝:http://www.hellokanpo.com/view/satibo-capsules.html 蟻力神:http://www.hellokanpo.com/view/yilishen.html 淫インモラル:http://immoral.hellokanpo.com 妖姫:http://youhi.hellokanpo.com D10媚薬:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html D10催情剤:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 花痴:http://www.hellokanpo.com/view/huachi.html D8 催情剤:http://www.hellokanpo.com/view/SpanishFliegeD8.html FLY D5:http://www.hellokanpo.com/view/fly-d5.html 韓国痩身一号:http://www.hellokanpo.com/view/hanguoshou-575.html 媚薬 通販:http://www.xn--b3ss6gtv8bq3f3re.com 媚薬通販店:http://www.xn--b3ss6gtv8bq3f3re.com 媚薬 販売:http://www.hellokanpo.com/ 女性用媚薬:http://www.hellokanpo.com 三鞭粒:http://www.hellokanpo.com/view/wei.html 韓国痩身1号:http://www.hellokanpo.com/view/hanguoshou-575.html 媚薬 淫インモラル:http://immoral.hellokanpo.com 媚薬 インモラル:http://immoral.hellokanpo.com 媚薬:http://www.hellokanpo.com/meiyao 催情剤:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 催情:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 催情粉:http://www.hellokanpo.com/view/hongzhizhu1.html 媚薬 妖姫:http://youhi.hellokanpo.com 妖姫 効果:http://youhi.hellokanpo.com 妖姫 販売:http://youhi.hellokanpo.com 催淫剤:http://www.hellokanpo.com/view/jueduigaochao.html 淫インモラル 販売:http://immoral.hellokanpo.com 壮天根:http://www.hellokanpo.com/view/ZTG.html 蔵八宝:http://www.hellokanpo.com/view/zhangbabao.html 五便宝:http://www.hellokanpo.com/view/wodibo-capsules.html 曲美:http://www.hellokanpo.com/view/xinqumei.html 絶對高潮:http://www.hellokanpo.com/view/juedui.html D10:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 絶對高潮カプセル:http://www.hellokanpo.com/view/juedui.html d9催情:http://www.hellokanpo.com/view/D9-INVERMA.html

 

夜夜堅 (07.01.2016 09:59)

媚薬:http://www.xxkanpo.com/ d10媚薬:http://xn--d10-hl9e441q.xxkanpo.com/ 女性催情剤:http://d10媚薬.xxkanpo.com/ 威哥王:http://www.xxkanpo.com/product/440.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 花痴:http://www.xxkanpo.com/product/237.html 三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 三体牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 巨人倍増:http://www.xxkanpo.com/product/38.html 新一粒神:http://www.xxkanpo.com/product/465.html 蟻王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html アリ王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html 夜夜堅:http://www.xxkanpo.com/product/33.html 男宝:http://www.xxkanpo.com/product/409.html SEX DROPS:http://www.xxkanpo.com/product/224.html 媚薬カプセル:http://www.xxkanpo.com/Charming/18.html 五便宝:http://www.xxkanpo.com/product/41.html d10媚薬:http://xxkanpo.com/product/366.html 勃動力三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 蟻力神:http://www.xxkanpo.com/product/23.html 狼1号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 狼一号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 蔵八宝:http://www.xxkanpo.com/product/464.html ビグレックス:http://www.xxkanpo.com/product/22.html 壮天根:http://www.xxkanpo.com/product/54.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 淫インモラル:http://www.xxkanpo.com/product/477.html 三便宝:http://www.xxkanpo.com/product/28.html 美人豹:http://www.xxkanpo.com/product/389.html 催淫カプセル:http://www.xxkanpo.com/product/391.html 縮陰膏:http://www.xxkanpo.com/product/249.html 催情剤:http://www.xxkanpo.com/Charming/17.html 絶對高潮:http://www.xxkanpo.com/product/259.html D8 催情剤:http://www.xxkanpo.com/product/404.html 催情丹:http://www.xxkanpo.com/product/460.html 粉劑媚薬:http://www.xxkanpo.com/Charming/16.html 巨人倍増:http://www.xxkanpo.com/product/12.html 三体牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html D5原液:http://www.xxkanpo.com/product/231.html 花之欲:http://www.xxkanpo.com/product/291.html 催淫通販:http://www.xxkanpo.com/product/10.html 終極痩身:http://www.xxkanpo.com/product/193.html d9催情剤:http://www.xxkanpo.com/product/236.html 精力剤:http://www.xxkanpo.com/Energy/Energy.html 媚薬 通販:http://www.xxkanpo.com/Charming/Charming-medicine.html 魔根:http://www.xxkanpo.com/product/436.html 殺精剤:http://www.xxkanpo.com/product/468.html 潤滑剤:http://www.xxkanpo.com/Charming/15.html 三鞭粒:http://www.xxkanpo.com/product/437.html 蔵鞭王:http://www.xxkanpo.com/product/658.html 即効性精力剤:http://www.xxkanpo.com/Energy/14.html 夜狼神:http://www.xxkanpo.com/product/571.html 催淫カプセル:http://www.xxkanpo.com/product/391.html 徳国公牛:http://www.xxkanpo.com/product/657.html kkk超強力催情水:http://www.xxkanpo.com/product/586.html 催情丹:http://www.xxkanpo.com/product/460.html 男根増長素:http://www.xxkanpo.com/product/463.html D6 催情剤:http://www.xxkanpo.com/product/238.html 韓国痩身1号:http://www.xxkanpo.com/product/367.html 曲美:http://www.xxkanpo.com/product/476.html 天天素:http://www.xxkanpo.com/product/17.html 精力剤:http://www.xxkanpo.com/Energy/Energy.html 滋養強壮:http://www.xxkanpo.com/Energy/13.html 媚薬 通販:http://www.xxkanpo.com/Charming/Charming-medicine.html V26:http://www.xxkanpo.com/product/189.html 街頭覇王:http://www.xxkanpo.com/product/652.html 徳国公牛:http://www.xxkanpo.com/product/657.html 蔵鞭王:http://www.xxkanpo.com/product/658.html 日本性素:http://www.xxkanpo.com/product/602.html 婦科千金片:http://www.xxkanpo.com/product/424.html V26:http://www.xxkanpo.com/product/189.html 淫インモラル:http://www.xxkanpo.com/product/477.html 終極痩身:http://www.xxkanpo.com/product/193.html 催情水:http://www.xxkanpo.com/product/586.html 催情粉:http://www.xxkanpo.com/product/261.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21