přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Dravec Mattoni nyní i v knikupectví

Dravec Mattoni nyní i v knikupectví

17.02.2013

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 3

 

Knihu Dravec Mattoni můžete zakoupit i v těchto knihkupectví:

Praha

Academia, Václavské náměstí 34

FN Motol, V Úvalu 84, Praha 5, stánkový prodej

Karlovy Vary

Kanzelsberger, OC Varyáda, Kapitána Jaroše 375/31

Dobrovský, Varšavská 7

Mariánské Lázně

Nezbytné knihy, Hlavní Třída 227/84

Plzeň

Knihy Ševčík, Solní 5

 

Knihu můžete objednat také online prostřednictvím formuláře. Její cena je 235,- Kč

http://www.asorkd.cz/dravec-mattoni/

 

Fotoreportáž z křtu knihy, jejímiž kmotry jsou Jitka Molavcová a Jiří Suchý můžete shlédnout zde:

http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/cz/aktuality/jiri-suchy-se-s-jitkou-molavcovou-stali-kmotry-dravce-mattoniho-212

 

Anotace knihy:

Strhující vyprávění „dvou staroušků z Vojkovic“ Bohuslava Machka a Marie Dolejší o kultivovaném, tvrdém, ale ne bezohledném podnikateli a zakladateli světoznámé značky, Vás zcela ponoří do idylické doby druhé poloviny 19. století, kdy Heinrich Mattoni vybudoval na dosah Karlových Varů pohádkové lázně.

 

První vydání knihy Dravec Mattoni (1992), která pojednává o Mattoniho životě se před dvaceti lety stalo bestsellerem. V roce vydání bylo autorům knihy dohromady 170 let! Napsali spolu téměř padesát knih, a přitom žádnou z nich nikdy nenabídli k vydání. Pokud se rozhodli, že svou knihu čtenářům předloží, sedli k psacímu stroji, knihu v deseti průklepech opsali a nechali svázat. Pak ji půjčovali přátelům a známým, ti zase jiným lidem; knihy se četly v Praze, Ostravě, a dokonce i v Austrálii.

 

Marie Dolejší byla obdařena psychotronickými schopnostmi, které k sepsání této knihy použila. Podle sdělení syna paní Dolejší vždy Marie odešla se svým životním partnerem Bohuslavem Machkem do pokojíku v podkroví svého domku, kde se prostřednictvím channelingu napojovala na astrál a diktovala vše, co vidí. Bohuslav vše pečlivě ručně zapisoval a po skončení seance přepisoval na stroji. Pak si některé sdělené údaje ověřoval u historiků. Překvapivě mnoho údajů souhlasilo. Nejúžasnější je, že oba žili skromným a obyčejným životem ve Vojkovicích u Ostrova nad Ohří a dnes odpočívají na hřbitově ve Velichově. Prvního vydání této knihy se dočkali. Z úspěchu současného druhého vydání se těší z míst, ze kterých své vidiny čerpali.

 

Všichni, kteří první vydání knihy četli se shodli, že měli pocit, jako by vše, o čem kniha vypráví, viděli. Byli vtaženi do děje a to natolik, že velká část ze čtenářů přečetla knihu jedním dechem. Patří mezi ně dokumentaristka Olga Sommerová nebo textař František Ringo Čech. Mnohé z nich příběh Heinricha Mattoniho a lázní Kyselka zaujal natolik, že se do Kyselky jeli osobně podívat. Z některých se dokonce stali bojovníci za záchranu památkově chráněného lázeňského areálu, který svou unikátností nemá ve střední Evropě obdobu. Snad i druhé vydání knihy bude mít tuto čarovnou moc a někteří z Vás se začnou zajímat o současný stav díla, kterému Heinrich Mattoni věnoval celý život.

 

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Vlastimil Helebrant (03.11.2013 17:39)

Dobrý den! Četl jsem první vydání knihy.Velice poutavý.

 

frontier (28.02.2014 05:50)

Hoping to http://www.coachoutletstoreoin.net/ ease suffering in http://www.coachfactoryoutletsmn.net/ Syria's besieged cities, http://www.coachoutletonlinemu.com/ the UN Security Council http://www.coachoutletonlineben.com/ unanimously passed http://www.coachfactoryoutletnmn.com/ a resolution to boost http://www.coachfactoryoutletsain.com/ access for humanitarian http://www.coachfactoryoutletrio.com/ aid.All 15 Security http://www.coachfactoryoutletons.net/ Council member states http://www.coachfactoryoutletemn.net/ approved the resolution, http://www.coachouteltmsn.net/ including Russian http://www.coachfactoryoutletemn.com/ and China which http://www.coachoutletmoa.com/ had balked in the past. http://www.coachoutletstorenme.com/ The document calls for http://www.coachoutletstoreosc.com/ an end to violence, http://www.coachoutletonlinenca.com/ including the use http://www.truereligionjeansftc.com/ of barrel bombs, http://www.truereligionjeansct.com/ and condemns al Qaeda-affiliated terror attacks.The council http://www.truereligionjeanssi.com/ strongly condemned Syrian http://www.michaelkorsoutletic.com/ authorities for widespread violations http://www.michaelkorsets.com/ of humanitarian law and urged all parties http://www.michaelkorsoutletnio.com/ to lift sieges of populated areas, http://www.michaelkorsetoutletbeo.com/ including in Aleppo, http://www.chaneloutletmono.com/ Damascus and Homs."This resolution holds the http://www.louisvuittonoutletina.com/ promise of something real," U.S. http://www.louisvuittonoutletine.com/ Secretary John Kerry said in a statement."But these steps are only first steps.

 

リドスプレー (31.12.2015 10:24)

催淫カプセル:http://www.okkanpo.com/Product/245.html ok漢方:http://www.okkanpo.com/ アフリカ超人:http://www.okkanpo.com/Product/571.html 街頭覇王睾丸素カプセル:http://www.okkanpo.com/Product/652.html 徳国公牛:http://www.okkanpo.com/Product/657.html 壮根精華素:http://www.okkanpo.com/Product/336.html 壮根精華素 6錠入り:http://www.okkanpo.com/Product/158.html 超強 黒倍王:http://www.okkanpo.com/Product/187.html リドスプレー :http://www.okkanpo.com/Product/155.html 精力剤:http://www.okkanpo.com/catalog/energy.html 漢方薬:http://www.okkanpo.com/catalog/kanpou.html 中絶-避妊薬:http://www.okkanpo.com/catalog/hininn.html 紅蜘蛛:http://www.okkanpo.com/product/167.html 威哥王:http://www.okkanpo.com/product/8.html 三體牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html V26:http://www.okkanpo.com/product/324.html 勃起促進:http://www.okkanpo.com/catalog/penis-erectile.html 五便宝:http://www.okkanpo.com/product/222.html 天天素:http://www.okkanpo.com/product/360.html 淫インモラル:http://www.okkanpo.com/Product/495.html インモラル:http://www.okkanpo.com/Product/477.html 蔵八宝:http://www.okkanpo.com/Product/445.html 新一粒神:http://www.okkanpo.com/product/444.html SEX DROPS:http://www.okkanpo.com/product/88.html 女性用媚薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Aphrodisiac.html 女用媚薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Aphrodisiac.html RU486:http://www.okkanpo.com/Product/398.html 三体牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html 妖姫:http://www.okkanpo.com/Product/479.html D5原液:http://www.okkanpo.com/product/63.html 三體牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html 三便宝:http://www.okkanpo.com/Product/395.html セックスドロップ:http://www.okkanpo.com/product/277.html 曲美:http://www.okkanpo.com/product/371.html 精力剤:http://www.okkanpo.com/catalog/energy.html 中絶薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Interruption.html 滋養強壮:http://www.okkanpo.com/catalog/Nutrition.html ペニス増大:http://www.okkanpo.com/catalog/Penis-increase.html プロコミルスプレー:http://www.okkanpo.com/product/191.html 蟻力神:http://www.okkanpo.com/product/159.html 巨人倍増:http://www.okkanpo.com/product/133.html 絶對高潮:http://www.okkanpo.com/product/245.html リドスプレー:http://www.okkanpo.com/product/155.html 紅蜘蛛:http://www.okkanpo.com/product/167.html 狼1号:http://www.okkanpo.com/Product/99.html 三鞭粒:http://www.okkanpo.com/product/436.html 狼1号:http://www.okkanpo.com/Product/99.html 男宝:http://www.okkanpo.com/Product/237.html 夜夜堅:http://www.okkanpo.com/Product/35.html 壮天根:http://www.okkanpo.com/Product/194.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21