přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Dokumenty » Ilias Michopulos a jeho iniciativa

Ilias Michopulos a jeho iniciativa

06.04.2011

zařazeno v kategorii: Dokumenty | autor: Pavel P. Ries | komentáře: 0

 

pochází z Řecka a patřil mezi cca 3000 děti, kterým byl v roce 1948, při vypuknutí občanské války v Řecku, poskytnut útulek v České republice. Ilias patřil k té části dětí z Řecka, které byly ubytováni právě v lázeňském komplexu v Kyselce, z jejíž části se stal dětský domov, a to až do roku 1954. V roce 1974 se Ilias Michopulos vrátil do Řecka a získal tam státní občanství. Jeho děti však již byly natolik spojeni s českým prostředím a vytvořily si u nás své rodiny, že jej do Řecka nenásledovaly. Protože mu zde vyrůstala vnoučata, vrátil se nakonec (kolem r. 2000) v důchodovém věku do České republiky a nyní žije v Praze.

V roce 2005 navštívil po letech Kyselku, místo na které měl ty nejhezčí vzpomínky z dětství a byl naprosto zdrcen stavem lázní. Ihned se pustil, s energií sobě vlastní a zcela samostatně, do iniciativy k záchraně lázní. Sestavil petici a osobně obcházel, koho jen mohl. Politiky, umělce, významné podnikatele a spoustu dalších lidí a sbíral jejich podpisy. Níže tak uvádíme fotokopie těchto prvních jmen, která vlastně dnes budou tvořit jakousi historii začátku iniciativy k záchraně lázní Kyselka. Ilias Michopulos získal od nich povolení zveřejnit na těchto stránkách jejich podpisy.

Text petice vytvořené Iliasem Michopulosem byl samozřejmě jiný a tak jej musíme kompletně zachovat, protože pod něj se tehdejší signatáři podepsali. Budeme samozřejmě rádi, pokud  je osloví i současná PETICE a podepíší se i pod ní a v rámci svých možností, a současného postavení, pomohou i jinak iniciativě k záchraně lázní Kyselka.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Dokumenty

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21