přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Jiří Suchý a Jitka Molavcová pokřtí knihu Dravec Mattoni

Jiří Suchý a Jitka Molavcová pokřtí knihu Dravec Mattoni

11.12.2012

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 5

 

Zveme všechny milovníky lázní Kyselka na křest knihy Dravec Mattoni - aneb Živá voda, kterou v pondělí 17. prosince 2012 v 18:00 v kavárně knihkupectví Academia (Václavské náměstí  34, 1. patro) pokřtí paní Jitka Molavcová a pan Jiří Suchý. Křest ozdobí hrou na koncertní kytaru Jan Irving (http://www.laboema.cz/prolog/jan-irving/)

Po skončení křtu si Vás dovolujeme pozvat na malé občerstvení.
Knihu si můžete objednat online zde:
http://www.asorkd.cz/dravec-mattoni/index.php/#prettyPhoto

ANOTACE knihy Dravec Mattoni

Strhující vyprávění „dvou staroušků z Vojkovic“ Bohuslava Machka a Marie Dolejší o kultivovaném, tvrdém, ale ne bezohledném podnikateli a zakladateli světoznámé značky, Vás zcela ponoří do idylické doby druhé poloviny 19. století, kdy Heinrich Mattoni vybudoval na dosah Karlových Varů pohádkové lázně.

 

První vydání knihy Dravec Mattoni (1992), která pojednává o Mattoniho životě se před dvaceti lety stalo bestsellerem. V roce vydání bylo autorům knihy dohromady 170 let! Napsali spolu téměř padesát knih, a přitom žádnou z nich nikdy nenabídli k vydání. Pokud se rozhodli, že svou knihu čtenářům předloží, sedli k psacímu stroji, knihu v deseti průklepech opsali a nechali svázat. Pak ji půjčovali přátelům a známým, ti zase jiným lidem; knihy se četly v Praze, Ostravě, a dokonce i v Austrálii.

 

Marie Dolejší byla obdařena psychotronickými schopnostmi, které k sepsání této knihy použila. Podle sdělení syna paní Dolejší vždy Marie odešla se svým životním partnerem Bohuslavem Machkem do pokojíku v podkroví svého domku, kde se prostřednictvím channelingu napojovala na astrál a diktovala vše, co vidí. Bohuslav vše pečlivě ručně zapisoval a po skončení seance přepisoval na stroji. Pak si některé sdělené údaje ověřoval u historiků. Překvapivě mnoho údajů souhlasilo. Nejúžasnější je, že oba žili skromným a obyčejným životem ve Vojkovicích u Ostrova nad Ohří a dnes odpočívají na hřbitově ve Velichově. Prvního vydání této knihy se dočkali. Z úspěchu současného druhého vydání se těší z míst, ze kterých své vidiny čerpali.

 

Všichni, kteří první vydání knihy četli se shodli, že měli pocit, jako by vše, o čem kniha vypráví, viděli. Byli vtaženi do děje a to natolik, že velká část ze čtenářů přečetla knihu jedním dechem. Patří mezi ně dokumentaristka Olga Sommerová nebo textař František Ringo Čech. Mnohé z nich příběh Heinricha Mattoniho a lázní Kyselka zaujal natolik, že se do Kyselky jeli osobně podívat. Z některých se dokonce stali bojovníci za záchranu památkově chráněného lázeňského areálu, který svou unikátností nemá ve střední Evropě obdobu. Snad i druhé vydání knihy bude mít tuto čarovnou moc a někteří z Vás se začnou zajímat o současný stav díla, kterému Heinrich Mattoni věnoval celý život.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Amália Beňadiková (13.12.2012 08:11)

Zachráňte prosím vás lázne, je to moja srdcová záležitosť z mladosti krásnych spomienok na pobyt v zámočku, ktorý je na zaplakanie zdevastovaný.

 

ASORKD (13.12.2012 17:16)

Dobrý den paní Beňadiková, ujišťujeme Vás, že jsme připraveni vést boj za záchranu lázní Kyselka v horizontu několika let, nikoliv několika měsíců, jak by si možná italská rodina Pasquale přála.

 

frontier (28.02.2014 05:52)

Hoping to http://www.coachoutletstoreoin.net/ ease suffering in http://www.coachfactoryoutletsmn.net/ Syria's besieged cities, http://www.coachoutletonlinemu.com/ the UN Security Council http://www.coachoutletonlineben.com/ unanimously passed http://www.coachfactoryoutletnmn.com/ a resolution to boost http://www.coachfactoryoutletsain.com/ access for humanitarian http://www.coachfactoryoutletrio.com/ aid.All 15 Security http://www.coachfactoryoutletons.net/ Council member states http://www.coachfactoryoutletemn.net/ approved the resolution, http://www.coachouteltmsn.net/ including Russian http://www.coachfactoryoutletemn.com/ and China which http://www.coachoutletmoa.com/ had balked in the past. http://www.coachoutletstorenme.com/ The document calls for http://www.coachoutletstoreosc.com/ an end to violence, http://www.coachoutletonlinenca.com/ including the use http://www.truereligionjeansftc.com/ of barrel bombs, http://www.truereligionjeansct.com/ and condemns al Qaeda-affiliated terror attacks.The council http://www.truereligionjeanssi.com/ strongly condemned Syrian http://www.michaelkorsoutletic.com/ authorities for widespread violations http://www.michaelkorsets.com/ of humanitarian law and urged all parties http://www.michaelkorsoutletnio.com/ to lift sieges of populated areas, http://www.michaelkorsetoutletbeo.com/ including in Aleppo, http://www.chaneloutletmono.com/ Damascus and Homs."This resolution holds the http://www.louisvuittonoutletina.com/ promise of something real," U.S. http://www.louisvuittonoutletine.com/ Secretary John Kerry said in a statement."But these steps are only first steps.

 

http://www.ralphlaurenuker.com/ (05.03.2014 08:36)

Gucci Shoes UK, http://www.guccishoesfactories.net/ Polo Outlet Online, http://www.ralphwlaurenpolo.com/ Ralph Lauren Outlet Online, http://www.ralphlaurenuker.com/ Ralph Lauren UK, http://www.polo-outletstore.com/ Beats by Dre, http://www.discountbeatsbydresale.com/ Sacs Longchamp Pairs, http://www.saclongchamppairs.com/ Canada Goose Outlet, http://www.canadagooser.com/ Hollister UK Shops, http://www.cheaphollistersale.co.uk/ Michael Kors Outlet Online, http://www.michaelkors.so/ Marc Jacobs Outlet, http://www.marcjacobsonsale.com/ Michael Kors Outlet, http://www.michaelkorstates.com/ North Jackets Clearance, http://www.north-faceoutletonlines.net/ Burberry Outlet Online, http://www.burbagssale2013.com/ North Clearance Outlet Online, http://www.northsclearance.com/ Coach Factory, http://www.coach-factoryy.com/ Coach Outlet Online, http://www.coachxpursesonsale.com/ Coach Outlet USA, http://www.coach-outletusa.com/

 

新一粒神 (31.12.2015 10:28)

媚薬:http://www.xxkanpo.com/ d10媚薬:http://xn--d10-hl9e441q.xxkanpo.com/ 女性催情剤:http://d10媚薬.xxkanpo.com/ 威哥王:http://www.xxkanpo.com/product/440.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 花痴:http://www.xxkanpo.com/product/237.html 三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 三体牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 巨人倍増:http://www.xxkanpo.com/product/38.html 新一粒神:http://www.xxkanpo.com/product/465.html 蟻王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html アリ王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html 夜夜堅:http://www.xxkanpo.com/product/33.html 男宝:http://www.xxkanpo.com/product/409.html SEX DROPS:http://www.xxkanpo.com/product/224.html 媚薬カプセル:http://www.xxkanpo.com/Charming/18.html 五便宝:http://www.xxkanpo.com/product/41.html d10媚薬:http://xxkanpo.com/product/366.html 勃動力三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 蟻力神:http://www.xxkanpo.com/product/23.html 狼1号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 狼一号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 蔵八宝:http://www.xxkanpo.com/product/464.html ビグレックス:http://www.xxkanpo.com/product/22.html 壮天根:http://www.xxkanpo.com/product/54.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 淫インモラル:http://www.xxkanpo.com/product/477.html 三便宝:http://www.xxkanpo.com/product/28.html 美人豹:http://www.xxkanpo.com/product/389.html 催淫カプセル:http://www.xxkanpo.com/product/391.html 縮陰膏:http://www.xxkanpo.com/product/249.html 催情剤:http://www.xxkanpo.com/Charming/17.html 絶對高潮:http://www.xxkanpo.com/product/259.html D8 催情剤:http://www.xxkanpo.com/product/404.html 催情丹:http://www.xxkanpo.com/product/460.html 粉劑媚薬:http://www.xxkanpo.com/Charming/16.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21