přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Kyselka: Další sezóna v ruinách?

Kyselka: Další sezóna v ruinách?

24.03.2015

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 18

 

To je název dílu pořadu České televize NEDEJ SE! - Občanské noviny. 

Pořad byl věnován činnosti památkové asociace ASORKD se zaměřením na kauzu lázní Kyselka. V jaké kondici jsou lázně Kyselka po dvouleté péči obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka, jíž vede Vladimír Lažanský? 

Průvodní text k pořadu:

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASORKD) vznikla v roce 2009. Jejím cílem je poskytovat právní a odborné poradenství občanským iniciativám, které se v regionech setkávají s arogancí a neochotou úřadů. Kromě zajišťování odborného zázemí sdružením jsou její členové aktivní v konkrétních kauzách. Upozornili například na necitlivou opravu Karlova mostu či problematický záměr výstavby polyfunkční budovy LINE v Dejvicích.

V roce 2011 asociace plně převzala iniciativu k záchraně Lázní Kyselka, největšího chátrajícího komplexu památkově chráněných budov v České republice. Rychlou a úspěšnou kampaní se jí podařilo probudit zájem veřejnosti o osud zdevastovaných lázní. Kampaň asociace vedla ke vzniku Obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka, na kterou byla část objektů převedena. Ta v roce 2012 představila plán na jejich rekonstrukci a plně restaurovala dva z nejhůře poškozených objektů: dům Stallburg a Löschnerovu vilu. Vypravili jsme se se členy ASORKD do Kyselky, abychom se jich na místě zeptali, jak činnost obecně prospěšné společnosti po dvou letech bilancují.

Aktuální stav souboru památkově chráněného komplexu a mnohé další informace získáte po rozkliknutí odkazu:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10800462866-obcanske-noviny/215562248430008-kyselka-dalsi-sezona-v-ruinach/

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21