přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Lázeňská sezona v Kyselce zahájena

Lázeňská sezona v Kyselce zahájena

19.05.2013

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 3

 

Kyselka, 18. května 2013

Lidé se po roce opět setkali v Kyselce, aby zahájili lázeňskou sezonu, takzvaný Kysibelský velejuch. Oproti minulému roku však přišlo o tři sta lidí více. Organizátoři počet účastníků odhadli na osm set.

Heinricha von Mattoni, jehož role se opět zhostil emeritní herec Městského divadla v Karlových Varech Břetislav Tetera, přivítal nově zvolený starosta obce Aleš Labík: Je nám líto, že toto dědictví se dnes ocitá ve stavu, v jakém je vidíte, což bohužel obec nemohla ovlivnit. Věříme ovšem, že nově vzniklá obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka a Karlovarské minerální vody, výrazně pomůžou v záchraně Vašeho díla.

Mattonka by část peněz na reklamu k výročí měla darovat o.p.s.

Heinrich Mattoni ve své uvítací řeči připomněl 140 výročí založení firmy, která se ještě během života zakladatele stala světoznámou. Mattoni-ho Kysibelkou byly zásobeny evropské panovnické domy, stejně tak byla vyvážena do USA. „Je dobře, že tato firma, která mé jméno marketingově využívá, byla touto iniciativou přinucena, aby se v záchraně mého odkazu konečně angažovala. Koneckonců, firma letos slaví 140 let od svého založení. Přál bych si, kdyby pan Pasquale televizi zaplatil o deset reklam presentujících výročí firmy méně a za tyto peníze znovu postavil zřícenou kupoli na vile, která nese jméno mé chotě – na vile Vilemína,“ řekl Mattoni. Prezident ASORKD Pavel P. Ries v této souvislosti připomněl, že don Alessandro Pasquale v září 2011 při návštěvě Václava Klause v Kyselce veřejně slíbil investovat 400 milionů korun do rekonstrukce Mattoniho vily, Ottovy kolonády, Stallburgu, Vodoléčebného ústavu, Löschnerova pavilonu a revitalizace parku. „Velmi nás zaráží, že pan Pasquale již o slíbených čtyřista milionech korun mlčí a zatím poslal ópéesce pouze deset milionů korun, přičemž již v říjnu minulého roku slíbil vložit jako základní kapitál milionů dvacet,“ řekl Ries.

KMV podpořily Kysibelský velejuch

Sobotní přípravné práce na otevírání lázeňské sezony, jako zdobení pěší lávky či stavění stánků, předcházela práce firmy najaté Karlovarskými minerálními vodami. Již od sedmé hodiny ranní byly stavěny obrovské nafukovací brány s logem vody Mattoni a s firemní orlicí. Přes bývalý železniční most vlál nápis „Mattoni Vás vítá v Kyselce“. Před plechovou výrobní halou, která je „zakousnuta“ do původní Mattoniho expedice, což je dodnes z urbanistického i památkářského pohledu terčem kritiky, byla postavena obrovská nafukovací láhev. Během Kysibelského velejuchu nabízeli pracovníci najaté agentury zdarma vodu Mattoni.

„Velmi nás těší, že naši akci Mattonka podpořila a pomohla nám s vítáním lázeňských hostů. Zejména viditelné uvítací bannery na mostu pomohly našim návštěvníkům v orientaci, kudy se dostat na parkoviště. Byla to vzorová spolupráce. Věříme, že i příští rok nás Mattonka podpoří. Mohla by například nechat vyrobit plachtu obepínající lázeňské domy, na které by byl vytištěn obrázek budov po jejich rekonstrukci. Pro mnoho lidí by jejich dřívější krása byla o to představitelnější. S výrobou pozadí by mohla pomoct Česká televize, se kterou KMV intenzivně spolupracují,“ myslí si viceprezident ASORKD Martin J. Kadrman.

Foto výzdoby zřízené KMV:

http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/cz/aktuality/karlovarske-mineralni-vody-podporily-kysibelsky-velejuch-252

Lidé brali stánky s Mattonkou útokem

Desítky návštěvníků využilo nabídky a u stánků, které KMV nechaly instalovat, si zdarma brali lahve Mattonky. „Během akce jsme si všimli, že mnoho lidí má v ruce láhev Mattonky. V souvislosti s odsouzeníhodnou rolí KMV nám to přišlo nevhodné. Obávali jsme se, že Mattonka nám Velejuch ideologicky rozbourala. Pak jsme si ale všimli, že většina lidí obsah lahve vylila a šla si k Ottovu prameni pro originální Mattonku. A že se nejednalo o ojedinělé příklady, to nám potvrdila jedna ze slečen u stánku KMV, která se nás ptala, zda když si bereme tři lahve Mattonky najednou, jestli ji také hned vylijeme. V tu chvíli jsem si uvědomil, že český člověk je neskutečně vynalézavý,“ směje se prezident ASORKD Pavel P. Ries.

Velejuch podporuje místní živnostníky

Kysibelský velejuch není jen příležitostí zavzpomínat na nedávnou dobu, kdy lázně v Kyselce fungovaly. Organizátoři se rozhodli podpořit i místní živnostníky. Ponožky s vyšívaným nápisem LÁZNĚ KYSELKA zde prodávala Jaroslava Lasáková, zmrzlinu točil Karel Eder – oba z Radošova a domácí koláče s buchtami napekla Lenka Pelikánová z Jakubova. „Chtěli bychom využít potenciálu Velejuchu a v příštím ročníku podpořit další místní živnostníky – truhláře, uzenáře a další. Budeme jednat s obcí, zda by bylo možné mít na Velejuchu ne pět, ale třeba deset stánků. První rok přišlo na Velejuch pět set lidí, letos osm set. Bude-li nám přát příští rok počasí, mohli bychom pokořit magických tisíc návštěvníků. Je to výzva nejen pro nás, ale právě i pro místní podnikatele,“ řekl Kadrman.

Na Kysibelském Velejuchu přítomné pobavil komik Milan Pitkin, živou hudbu tvořila Strýcovská Veselka Milana Veselého, Shadows Revival Karlovy Vary, trampská skupina TREPKA, lesní rohy CORNI. Výstřel z děla Loketských ostrostřelců ohlásil zahájení lázeňské sezony. Pavel Bečka z Vojkovic vozil po Kyselce děti. Studenti Střední zdravotnické školy v Karlových Varech měřili lázeňským hostům tlak.

Krátký sestřih toho nejdůležitějšího, co se v Kyselce dělo:

http://www.youtube.com/watch?v=QTyVjNtv9Xg&feature=youtu.be

 

Fotoreportáž níže pořídila Jarmila Karolína Riesová
svým  fotoaparátem Canon 1 Ds Mark III.,
a to bez nároku na honorář.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Petra Mráčková (21.05.2013 15:50)

Moc Vám děkujeme za krásné odpoledne. Příště přijedeme zas.

 

frontier (28.02.2014 05:49)

Hoping to http://www.coachoutletstoreoin.net/ ease suffering in http://www.coachfactoryoutletsmn.net/ Syria's besieged cities, http://www.coachoutletonlinemu.com/ the UN Security Council http://www.coachoutletonlineben.com/ unanimously passed http://www.coachfactoryoutletnmn.com/ a resolution to boost http://www.coachfactoryoutletsain.com/ access for humanitarian http://www.coachfactoryoutletrio.com/ aid.All 15 Security http://www.coachfactoryoutletons.net/ Council member states http://www.coachfactoryoutletemn.net/ approved the resolution, http://www.coachouteltmsn.net/ including Russian http://www.coachfactoryoutletemn.com/ and China which http://www.coachoutletmoa.com/ had balked in the past. http://www.coachoutletstorenme.com/ The document calls for http://www.coachoutletstoreosc.com/ an end to violence, http://www.coachoutletonlinenca.com/ including the use http://www.truereligionjeansftc.com/ of barrel bombs, http://www.truereligionjeansct.com/ and condemns al Qaeda-affiliated terror attacks.The council http://www.truereligionjeanssi.com/ strongly condemned Syrian http://www.michaelkorsoutletic.com/ authorities for widespread violations http://www.michaelkorsets.com/ of humanitarian law and urged all parties http://www.michaelkorsoutletnio.com/ to lift sieges of populated areas, http://www.michaelkorsetoutletbeo.com/ including in Aleppo, http://www.chaneloutletmono.com/ Damascus and Homs."This resolution holds the http://www.louisvuittonoutletina.com/ promise of something real," U.S. http://www.louisvuittonoutletine.com/ Secretary John Kerry said in a statement."But these steps are only first steps.

 

三便宝 (31.12.2015 10:19)

D5原液:http://www.hellokanpo.com/view/FLYD5yuan.html 蒼蝿水:http://www.hellokanpo.com/view/FLY-D5.html 紅蜘蛛:http://www.hellokanpo.com/view/hong-zhi-zhu.html 美人豹:http://www.hellokanpo.com/view/meirenbao.html 催情丹:http://www.hellokanpo.com/view/cuiqingdan.html 蟻王:http://www.hellokanpo.com/view/antking.html 大印象ダイエット茶:http://www.hellokanpo.com/view/dayinxiang.html RU486:http://www.hellokanpo.com/view/beijing-ru486.html アリ王:http://www.hellokanpo.com/view/antking.html SEX DROPS:http://www.hellokanpo.com/view/sex-drops.html セフラジン:http://www.hellokanpo.com/view/kangshengwuzhi.html 夜夜堅:http://www.hellokanpo.com/view/yeyejian1200.html RU486:http://www.xn--fiqs66igffqph3re.com 威哥王:http://www.xn--ogr73cd8ge4qn7n.com 妖姫:http://youhi.hellokanpo.com 淫インモラル:http://immoral.hellokanpo.com 黒倍王:http://www.hellokanpo.com/view/heibeiwang.html D10催情剤:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 夜夜堅:http://www.hellokanpo.com/view/yeyejian1200.html 消渇丸:http://www.hellokanpo.com/view/xiaokewan.html 新一粒神:http://www.hellokanpo.com/view/xinyilishen.html 魔根:http://www.hellokanpo.com/view/muogen.html 勃動力三體牛鞭:http://www.hellokanpo.com/view/santiniubian.html 男宝:http://www.hellokanpo.com/view/nanbao.html 巨人倍増:http://www.hellokanpo.com/view/jurenbeiceng.html 三體牛鞭:http://www.hellokanpo.com/view/santiniubian.html 三体牛鞭:http://www.hellokanpo.com/view/santiniubian.html 威哥王:http://www.hellokanpo.com/view/weigewang.html 狼1号:http://www.hellokanpo.com/view/langyihao.html 狼一号:http://www.hellokanpo.com/view/langyihao.html 三便宝:http://www.hellokanpo.com/view/satibo-capsules.html 蟻力神:http://www.hellokanpo.com/view/yilishen.html 淫インモラル:http://immoral.hellokanpo.com 妖姫:http://youhi.hellokanpo.com D10媚薬:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html D10催情剤:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 花痴:http://www.hellokanpo.com/view/huachi.html D8 催情剤:http://www.hellokanpo.com/view/SpanishFliegeD8.html FLY D5:http://www.hellokanpo.com/view/fly-d5.html 韓国痩身一号:http://www.hellokanpo.com/view/hanguoshou-575.html 媚薬 通販:http://www.xn--b3ss6gtv8bq3f3re.com 媚薬通販店:http://www.xn--b3ss6gtv8bq3f3re.com 媚薬 販売:http://www.hellokanpo.com/ 女性用媚薬:http://www.hellokanpo.com 三鞭粒:http://www.hellokanpo.com/view/wei.html 韓国痩身1号:http://www.hellokanpo.com/view/hanguoshou-575.html 媚薬 淫インモラル:http://immoral.hellokanpo.com 媚薬 インモラル:http://immoral.hellokanpo.com 媚薬:http://www.hellokanpo.com/meiyao 催情剤:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 催情:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 催情粉:http://www.hellokanpo.com/view/hongzhizhu1.html 媚薬 妖姫:http://youhi.hellokanpo.com 妖姫 効果:http://youhi.hellokanpo.com 妖姫 販売:http://youhi.hellokanpo.com 催淫剤:http://www.hellokanpo.com/view/jueduigaochao.html 淫インモラル 販売:http://immoral.hellokanpo.com 壮天根:http://www.hellokanpo.com/view/ZTG.html 蔵八宝:http://www.hellokanpo.com/view/zhangbabao.html 五便宝:http://www.hellokanpo.com/view/wodibo-capsules.html 曲美:http://www.hellokanpo.com/view/xinqumei.html 絶對高潮:http://www.hellokanpo.com/view/juedui.html D10:http://www.hellokanpo.com/view/D10-meiyao.html 絶對高潮カプセル:http://www.hellokanpo.com/view/juedui.html d9催情:http://www.hellokanpo.com/view/D9-INVERMA.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21