přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Lázně Kyselka 2015 - odborníci se vyjadřují ke stavu Ottovy kolonády

Lázně Kyselka 2015 - odborníci se vyjadřují ke stavu Ottovy kolonády

25.08.2015

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 1

 

V dubnu a červenci tohoto roku jsme do Kyselky pozvali dva odborníky – restaurátory, aby se seznámili s aktuálním stavem památek, které druhým rokem za finanční podpory firmy Karlovarské minerální vody (KMV), Karlovarského kraje a Ministerstva kultury zachraňuje obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka.

Naše pozvání přijala ak. mal. a restaurátorka Zuzana Poláková, která jako restaurátorka a jednatelka firmy TRADICE vedla tým restaurátorů při úspěšných realizacích záchrany: Toskánského, Lobkovického, Černínského a dalších paláců v Praze. Na Karlovarsku je známa obdobnou činností při záchraně Karlovarského divadla, včetně restaurování jeho vzácné opony. Druhým odborníkem, který do Kyselky přijel, je prof. Petr Siegl, který je vedoucím ateliéru restaurování výtvarných děl sochařských Akademie výtvarných umění (AVU) v Praze.

https://www.youtube.com/watch?v=IAyU_x1toHE

 

 

 

Před týdnem jsme uveřejnili reportáže ke stavu Mattoniho vily:

https://www.youtube.com/watch?v=VPV-r24OTbI

 

 

a video ke stavu Jindřichova dvora můžete shlédnout zde:

https://www.youtube.com/watch?v=1L8go3uX0-Q

Lázně Kyselka, o.p.s. byla založena z iniciativy Karlovarských minerálních vod (Mattoni) dne 6. února 2013. Mezi další zakladateli patří Statutární město Karlovy Vary, Obec Kyselka a RIS Revitalizační investiční společnost s.r.o. (původní vlastník). Před založením o.p.s. firma KMV od původního vlastníka odkoupila 90% lázeňských pozemků a do nově vznikající o.p.s. byly vloženy jen zubožené památky bez přístupových cest. Do vínku dostala o.p.s. od firmy KMV 20 000 000,- Kč.

Předsedou představenstva je Vladimír Lažanský (majitel zámku Chyše), členem správní rady je don Alessandro Pasquale (majitel firmy Mattoni), ředitelem o.p.s je Miroslav Perout (bývalý pracovník NPÚ ú.o.p. Loket), předsedou dozorčí rady je Vladimír Zicha (místostarosta obce Kyselka), členy dozorčí rady je Martin Leskovjan (bývalý studentský aktivista) a Petr Kulhánek (primátor města Karlovy Vary).

 

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21