přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Lázně Kyselka po dvouleté péči firmy Mattoni

Lázně Kyselka po dvouleté péči firmy Mattoni

26.06.2015

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 19

 

Tlak veřejnosti, který jsme od roku 2011 na firmu Mattoni vyvíjeli vyvrcholil 6. února 2013 založením obecně prospěšné psolečnosti Lázně Kyselka. Její vznik inicioval majitel Karlovarských minerálních vod don Alessandro Pasquale a jeho firma Mattoni této o.p.s. dala do vínku 20 000 000 korun. O finanční situaci o.p.s. hovoří pouze jediná výroční zpráva, a to pouze za rok 2013. Z ní lze vyčíst, že o.p.s. s dvacetimilionovou sumou na účtu získala dotaci u Ministerstva kultury ve výši 1,645 mil. Kč, Karlovarský kraj přispěl na činnost 500tis. a Úřad práce, od kterého o.p.s. získávala odborníky na záchranu a restaurování památek v Kyselce získala 221tis.

Mediální tváří o.p.s. se stal Vladimír Lažanský a ředitelem o.p.s. se stal v té době již bývalý náměstek pro památkovou péči na NPÚ v Lokti Miroslav Perout. Přinášíme Vám fotografie, které byly minulý týden v Kyselce pořízeny. Posuďte každý z Vás, zda dvouleté práce odpovídají rozpočtu dvaceti milionů korun. Tedy odhlédneme-li, že zakladatelem o.p.s. je firma s pětimiliardovým obratem.

Prezidium ASORKD na svém jednání rozhodlo, že dáme šanci o.p.s. a nebudeme její činnost kritizovat. Myslíme ale, že dva roky je dostatečně dlouhá doba na to, aby o.p.s. ukázala, co umí.

V nejbližších dnech vás budeme informovat o našich dalších krocích ve věci záchrany nadále ohrožených památek v lázních Kyselka.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21