přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Lázně Kyselka vstaly z mrtvých - na výstavě ve Sněmovně

Lázně Kyselka vstaly z mrtvých - na výstavě ve Sněmovně

11.06.2013

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 28

 

Lázně Kyselka vstaly z mrtvých. Na výstavě ve Sněmovně.

Ano a to jako bájný Fénix z popela. Samozřejmě, že zatím jen pomocí PC grafiky a umu studentů architektury ČVUT pod vedením profesora Václava Girsy. Téma obnovy kulturních památek v Kyselce jim zadala o.p.s. Lázně Kyselka.

Vernisáž výstavy Hvězdné nebe nad Kyselkou, která se konala v Atriu Poslanecké sněmovny PČR, v pondělí zahájil poslanec Rudolf Chlad (TOP09) a to pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny paní Miroslavy Němcové. Výstavu připravil Národní památkový ústav, územní pracoviště v Lokti, Karlovarské muzeum a o.p.s. Lázně Kyselka a potrvá čtrnáct dní.

Ve studii je do posledních detailů zobrazena opravená Mattoniho vila, Ottův pavilon, lázeňská restaurace, studie dokonce počítá s obnovou kolonády, která byla ve druhé polovině třicátých let zbořena. Vizualizace počítá i s obnovou fronty domů u silnice (Jindřichův a Švýcarský dvůr, Vilemínka) a dokonce s lanovkou k Ottovu prameni. Nechybí také obnovený lázeňský park u Mattoniho vily, včetně jezírka, lázeňských cest ve vojenských lesích nebo písek na lázeňském korzu, kterými byly cesty vysypány, aby návštěvníky při korzování nebolely nohy.

Všechny památky mají do detailů zpracovány zdobné prvky. Studenti vycházeli z pozůstatků zdobení, které na budovách zbylo. Tam, kde se například interiéry nedochovaly, studenti čerpali inspiraci z interiérů jiných budov avšak ze stejné doby. Studenti vše konzultovali s předními odborníky na historickou architekturu. Kromě již zmíněného profesora Václava Girsy to je i docent Michael Rykl, který je předním českým expertem na historickou architekturu.

Cílem studie byla obnova lázeňského prostředí konce devatenáctého století. A to se studentům podporovaným o.p.s. Lázně Kyselka a KMV podařilo dokonale. Nechybí takové detaily, jako meteorologická budka, která v žádných lázních nesměla chybět, nebo dlažební kostky na silnici, po které se dnes prohánějí kamiony vozící produkty KMV.

„Návrhy by se mohly zpracovat do technické dokumentace a projekty pro rekonstrukci budov jsou tím připravené,“ neskrývá své nadšení prezident ASORKD Pavel P. Ries.

Na jednotlivých panelech ukazujících zrekonstruované lázně v Kyselce je otisknuto i logo KMV. Proto ASORKD oceňuje, že se k této podobě lázeňských domů KMV přihlásily. „Jestliže pod návrhem rekonstrukce lázní Kyselka vložily KMV svoji značku, je vidět, že se jedná i o jejich představu, jak lázně Kyselka vzkřísit. Přesně tuto představu obnovy lázní měla ASORKD již před více něž dvěma lety, kdy vyhlásila petici,“ dodal Ries.

Asociace uznale konstatuje, že KMV tak definitivně upustily od svého revitalizačního projektu, který spočíval v demolici 90% památek v Kyselce. za záchranu lázní Kyselka.

„Teď již jen zbývá, aby don Alessandro Pasquale splnil to, co v září 2011 slíbil prezidentovi republiky i veřejnosti, tedy, že na obnovu čtyř kulturních památek věnuje 400 milionů korun Kč,“ připomněl slova generálního ředitele KMV viceprezident ASORKD Martin J. Kadrman.

http://zpravy.idnes.cz/v-kyselce-predstavili-projekt-na-obnovu-za-400-milionu-korun-p42-/domaci.aspx?c=A110920_130800_vary-zpravy_sou

Je velmi dobré, že výstava o Kyselce je v prostorách Poslanecké sněmovny a že si tak poslanci při její prohlídce uvědomí, že i stát zde má dluh a že by se měl přidat k obnově ještě dalšími granty, například z havarijního fondu MKČR.

Ve chvíli, kdy o.p.s. Lázně Kyselka nebudou vlastnit jen polorozbořené památky bez pozemků a KMV do o.p.s. vloží i pozemky, které k lázním historicky patří, je ASORKD připravena vyhlásit veřejnou sbírku na obnovu lázní a to i v mezinárodním měřítku.

Omluvte kvalitu níže uvedených fotografií, které jsou pořízeny mobilem.

 

 

 

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Tom S. (11.06.2013 20:35)

Pěkné. Jenom si nejsem jistý, zda se od Asociace ke KMV nejedná spíše o sugesci. Ale třeba nakonec Ital překvapí! :)

 

ASORKD (11.06.2013 21:12)

Sami jsme mile překvapeni. Co však nelze zpochybnit, je to, že Mattonka podpořila zveřejněnou studii. Logicky tedy vyvozujeme, že s ní souhlasí. A my jen čekáme, kdy bude zahájena rekonstrukce dle zveřejněné studie.

 

Dana H. (11.06.2013 21:18)

Vypadá to parádně, už aby začali! Trošku mi to připomíná foto plachty ve Stromovce na Šlechtově restauraci a na napůl vyhořelém Prům. paláci na Výstavišti. Na plachtě hezká fotovizualizace, ale pod plachtou stále roky chátrající památka. Nicméně, co se týče kyselky a této akce, tak ta by bez Vaší Asociace velmi pravděpodobně nebyla. Možná si pan P. nechal zpracovat analýzu, v níž stojí, že oprava a provoz lázní, který by byl zřejmě zaměřen na bohatou zahraniční klientelu přinesl zisky.

 

ASORKD (11.06.2013 22:32)

To: Pavel - a to jako, po vybrání několika miliónů (ta suma není nereálná) je budeme vracet jednotlivým dárcům, když KMV pozemky nevrátí? My svoji podmínku říkáme od začátku, neustupujeme z ní jako pan Lažanský, který řekl, že nepředání pozemků patřící lázním by pro něj ztratila o.p.s. smysl. Ostatně umíte si představit, že by pozemky kolem karlovarských kolonád,či kolonád v Mariánských nebo Františkových Lázních, včetně přístupových cest, vlastnila soukromá firma a městu je milostivě na deset let pronajala? Tahle šílenost, jak ji nazval Liberální institut musí být KMV vyřešena pokud KMV chtějí, aby jejich deklarovaný záměr pomoci obnově lázní byl brán vážně. Milý pane Pavle, ono i tak, pokud budou pokoutně vyčachrované pozemky vráceny, bude velkým problémem přesvědčovat lidi, že mají přispět na obnovu lázní obecně prospěšné společnosti v jejíž správní radě sedí miliardář, který by mohl obnovu lázní financovat bezproblémově zcela sám, třeba těmi 15 haléři z každé prodané lahve minerálky, pro což se vyslovilo v námi pořádané anketě 7 640 hlasů ze 7 824 hlasujících! Každá seriózní firma, které dobře funguje marketing, by s povděkem vzala tento průzkum, za který nemusela zaplatit ani korunu a rozhodně by ho nebrala na lehkou váhu! Statistická zjištění stojí velké peníze a uvedené číslo hodně překračuje obvyklý vzorek počtu dotázaných, se kterým se ve statistice pracuje. Vypsaly jsme i jinou anketu s dotazem zda by Karlovarské minerální vody, a.s. měly výrazně finančně přispět k obnově lázní Kyselka, po vzoru zakladatele značky Mattoni, kterou využívají? 10 434 hlasujících z 10 987 jednoznačně odpovědělo, že ANO! KMV tedy jen velmi pozvolna dělají to, k čemu je již po více než dva roky vybízí tisíce občanů této země!

 

Petra Hajna (12.06.2013 05:31)

Nemaji tam popleteny nazev?Vilemina je jina budova.To co je na obrazkach je zamecek.

 

ASORKD (12.06.2013 07:16)

To byla naše chyba, paní Hajno. Již jsme to opravili. Děkujeme za upozornění. ASORKD.

 

Lenka (12.06.2013 07:35)

Tak jestli tohle se povede, tak to bude krása. A pan Mattoni bude moct dál odpočívat v pokoji.

 

Jiří Havelka (12.06.2013 16:30)

Vidím, že pro ovčany zde diskutující musím holt znovu zopakovat to co jsem napsal v jiné diskusi! Tak si to shrňme. Část lidí tu předvádí v diskusi, že jim nevadí, jakéže typické židovské chucpe to tu KMV předvádí. Pro ty, kteří nevědí, co to chucpe je, malé vysvětlení podle slovníku cizích slov, aby to nemuseli hledat. „Slovo má původ v hebrejštině: drzost, troufalost, cynismus, arogance apod. v nebývalé míře. Chucpe popisuje drzé, výsměšné chování, které se ovšem formálně zdá být korektní. Soudí ho za vraždu rodičů a on žádá soud, aby byl k němu shovívavý, protože je sirotek! To je ale chucpe!“ Ten, kdo čte dobře tyto stránky, lehce si tu najde informace a ten, kdo v kraji žije a používá hlavu k přemýšlení ví, že KMV 20 let „vraždily“ památky ve svém vlastnictví! Mají jich sedm, osmou (Alžbětinský pavilon, zašantročily) a další dvě podlehly jejich příšerné výrobní hale, která, pokud by nebyli někteří památkáři úplatní, by tu nikdy v této velikosti a podobě nemohla stát. Najednou KMV „vraždit“ památky přestanou (alespoň to nedělají tak okatě – tlak veřejnosti, který ASORKD více než dva roky intenzivně vyvíjí, je velký a něco udělat musí), a tváří se jako zachránce Kyselky a žádají o shovívavost, div ne o vděk - vaši ručičku k políbení, vašnosto Pasquale! A na tohle chucpe, jak je vidět, tu najdou stále dost skokanů na špek, kteří jim jdou zadarmo pucovat jejich pozemky - firmě, která má na to, aby jen do reklamy nacpala za dva roky cca 900 000 000 Kč. To není žádný výmysl ASORKD, ale oficiální zpráva z tisku! Udělaly to chytře přes nastrčenou o.p.s., kde platí jejího ředitele – bývalého památkáře královským platem. Pozemky, pod kterými je ale cenná voda - LÉČIVÁ, ta co tuhle značku proslavila, a které získaly odporným handlem, o kterým se vyjádřil Liberální institut, že v každé slušné zemi by takový akt byl považován za čiré šílenství – si ale nechaly a dost ovčanů jim to tu žere! Inu ovcím je třeba dát něčeho nažrat, aby je bylo možné zase dobře stříhat. Inu, za tu dobu, co tu tahle firma s neprůhledným pozadím podniká, už dobře zná pojem čecháček a jak je třeba s ním zacházet. Třeba tak, že jej obleču do slušivých nažehlených montérek, seřadím do průvodu a spořádaně odvedu na plac pozdravit pana bývalého prezidenta. Nejútrpnější pohled, který jsem po roce 1989 viděl. Chyběly už jen mávátka a transparenty: „Stáčírnu si rozvracet nedáme!“ Nebo: Špinavci z ASORKD, placení mrzkým dolarem od americké Coca-Coly, táhněte domů!“

 

ASORKD (12.06.2013 16:44)

To:Roman - zřejmě jste zvyklý číst jenom Blesk či podobný bulvár, kde vám stačí přečíst si titulek. Takto jste v textu pod, kterým hloupě argumentujete, přehlédl, že pod architektonickými návrh studentů se podepsaly KMV! Máme tomu rozumět tak, že to nemyslý s revitalizací lázní v tomto duchu vážně a že je to další habaďůra na veřejnost? My jsme to zatím vzali z optimističtějšího pohledu, že to myslí vážně. Uvidíme! A z kamiónů na koně není třeba přezbrojovat, stačí, když KMV dotáhnou vlečku až k závodu, jako byla dříve!

 

ASORKD (12.06.2013 17:11)

To Pavel: ASORKD vznikla v září 2009 a jako první kauze se věnovala devastaci Karlova mostu při jeho údajné rekonstrukci. V mezičase se věnovala malým regionálním kauzám a nyní se věnuje již druhým rokem, vedle dalších kauz i lázním Kyselka. Stačí to takto? Rozpad domů se zrychlil po roce 2000. Od roku 2006 mohla lázně Kyselka vlastnit Mattonka a postupně ji opravovat. Lázně ale Italy nikdy nezajímaly. Za to lázeňské pozemky, to je jiné kafe. V říjnu 2010 koupili od C.T.S.-DUO 90% pozemků - cca 25,000 m2.

 

Pavel (12.06.2013 18:20)

To ASORKD:děkuji za Vaši odpověď.Osobně se stotožňuji s hodnocení bývalého ombudsmana Otakara Motejla,který konstatoval,cituji: Stav památkově chráněných objektů v Kyselce je smutným dokladem toho, jak mohou dopadnout památkově chráněné stavby, přidá-li se k nečinnosti vlastníka i nečinnost státu a jeho orgánů.Z toho vyplývá,že přinejmenším stejným dílem,jako minulí a současní vlastníci přispěl k devastaci stát a jeho orgány činné v památkové péči.Napadá mě otázka otázka.Postupujete stejně nekompromisně a tvrdě jako ke KMV,také proti Národnímu památkovému ústavu v Praze a jeho pracovišti v Lokti,Ministerstvu kultury ČR,oddělení památkové péče Magistrátu města Karlovy Vary atd atd..Vždyť úředníci těchto orgánů jsou odpovědní za stav těchto a mnoha jiných památek v ČR.Tito lidé vytvářejí pravidla péče a mají ve své pracovní náplni dohlížet na jejich dodržování. Děkuji

 

ASORKD (15.06.2013 22:05)

Ani podvádět neumí dobře! Začaly se nám tu množit "diskutující" anonymové vehementně obhajující Mattonku a její čistotu a nevinnost v devastaci památek v jejich vlastnictví. Zřejmě to Don Pasquale dělá tak, jako když navlékl do nažehlených montérek zaměstnance a nahnal je na shromáždění s Klausem. Byl vytvořen tým, který má hájit Mattonku v diskusích a napadat ASORKD. Celé se to má tvářit, jako že přibývá lidí, které už ten boj ASORKD štve. Jenže ve své omezenosti a neumětelství používat internet, jaksi neví, že se s jejich anonymním jménem zaznamenává také IP adresa počítače, z kterého se píše a z ní je pak možné vyčíst, že: pod stejnou IP adresou vystupuje Petr, Roman, Pavel, Jana, Ruda, Emil, Ivan Němec, Kamil a Petr Novotný! Pod dalšé stejnou IP adresou pak Pavel, Ivan, Petr a Petr Novotný; a ještě pod další stejnou IP adresou Jan, Ota, Vláďa, Ivan, Vlastimil Klecan a Jan Drobek. Podvodné uvádění různých jmen pod stejnou IP adresou, budeme mazat. Uvedená skutečnost je názornou ukázkou, jaké metody KMV používají nebo ti, co se staví na jejich obranu. Je tu totiž i druhá možnost, že se toto děje bez vědomí KMV a je to otázka jen ubohých nohsledů.

 

ASORKD (17.06.2013 01:35)

Vymazán příspěvek pod nickem Ivan, který pod stejnou IP adresou zároveň vystupuje jako Pavel, Petr a Petr Novotný.

 

ASORKD (17.06.2013 02:29)

Vymazán příspěvek pod nickem Jan, který pod stejnou IP adresou zároveň vystupuje jako Ota, Vláďa, Ivan, Vlastimil Klecan a Jan Drobek

 

ASORKD (17.06.2013 16:41)

Vymazán příspěvek pod nickem Ivan, který pod stejnou IP adresou zároveň vystupuje jako Pavel, Petr a Petr Novotný.

 

ASORKD (17.06.2013 16:52)

To Filip: Editaci příspěvků má na starost administrátor, nikoliv pan Ries nebo pan Kadrman. Ti mají jiné věci na práci. Máte-li nějaký dotaz na některého z pánů, můžete jim napsat na ries@asorkd.cz nebo kadrman@asorkd.cz Diskuse pod článkem je určena diskutujícím, kteří chtějí reagovat na obsah článku. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkný den.

 

ASORKD (17.06.2013 17:24)

Vymazány příspěvky pod nicky Roman, Jana a Pavel. Jedná se o stejného pisatele.

 

Lenka (17.06.2013 18:12)

Vůbec se mi nelíbí, že tu někdo pod smyšlenými třemi jmény napadá asociaci. Nebýt jich, Kyselka by již lehla pod rypadly bagrů. Díky za korekci diskuse. Lenka.

 

Ríša (17.06.2013 21:39)

Zkouška...

 

ASORKD (17.06.2013 21:40)

Vymazán příspěvek pod nickem Jan vystupující pod jmény Ota, Vláďa, Ivan, Vlastimil Klecan a Jan Drobek.

 

IT administrátor (18.06.2013 08:55)

IP adresy v době počítačových sítí,ať privátních,tak veřejných,jsou společné.Co to v praxi znamená.Uživatel A muže komunikovat s uživatel B v rámci sítě,nebo společně komunikovat prostřednictvím internetu s u uživatelem C,aniž by A a B o sobě vůbec věděli.Tedy úvaha,že se do zdejšího fóra někdo připojuje s různými jmény je možná,ale má také jiné alternativy,tedy může být i mylná.Větší adresnost se nejčastěji řeší registrací účastníka a jeho následném přihlašování po zadání hesla,které účastník obdrží na svou e-mailovou adresu.Ta už je mnohem čitelnější a adresnější,pokud by bylo třeba. Pěkný den

 

ASORKD (19.06.2013 11:04)

To:IT administrátor - neříkáte nám nic nového. sedm jmen na jedné IP adrese jistě nebude privátní rodinná síť, ale daleko spíše síť podniková, pokud bychom uvažovali o alternativě počítačových sítí, třeba síť KMV. Daleko spíše ale půjde o jedince pod mnoha jmény a na to ukazuje také to, že neuvede svůj e-mail.

 

Pavel Růžička (21.06.2013 02:01)

Přesto je mazání příspěvků poměrně nešťastné, protože vám zůstanou v diskuzi příspěvky, které na ty smazané reagují a tak diskuze přestane dávat smysl a člověk se v ní ztratí. IP nic nevypovídá, snad jen že pokud je stejná, tak Ti lidé si mohou být názorově blízko, a je jedno, jestli to je podnik, škola, či obec ...

 

Stanislav Sentenský (01.01.2014 12:05)

tenhle návrh studentů jestli vyjde tak to bude naprostá bomba.Moc si přeju aby to opravdu vyšlo.Stanislav Sentenský Litvínov

 

Jana Niederlova Habova (02.01.2014 00:39)

Obdivuji vas entuziasmus, ideu a viru...jen s lidmi jako jste vy vsichni muzeme dokazat nemozne. Velky obdiv. Preji mnoho sil.

 

frontier (28.02.2014 05:48)

Hoping to http://www.coachoutletstoreoin.net/ ease suffering in http://www.coachfactoryoutletsmn.net/ Syria's besieged cities, http://www.coachoutletonlinemu.com/ the UN Security Council http://www.coachoutletonlineben.com/ unanimously passed http://www.coachfactoryoutletnmn.com/ a resolution to boost http://www.coachfactoryoutletsain.com/ access for humanitarian http://www.coachfactoryoutletrio.com/ aid.All 15 Security http://www.coachfactoryoutletons.net/ Council member states http://www.coachfactoryoutletemn.net/ approved the resolution, http://www.coachouteltmsn.net/ including Russian http://www.coachfactoryoutletemn.com/ and China which http://www.coachoutletmoa.com/ had balked in the past. http://www.coachoutletstorenme.com/ The document calls for http://www.coachoutletstoreosc.com/ an end to violence, http://www.coachoutletonlinenca.com/ including the use http://www.truereligionjeansftc.com/ of barrel bombs, http://www.truereligionjeansct.com/ and condemns al Qaeda-affiliated terror attacks.The council http://www.truereligionjeanssi.com/ strongly condemned Syrian http://www.michaelkorsoutletic.com/ authorities for widespread violations http://www.michaelkorsets.com/ of humanitarian law and urged all parties http://www.michaelkorsoutletnio.com/ to lift sieges of populated areas, http://www.michaelkorsetoutletbeo.com/ including in Aleppo, http://www.chaneloutletmono.com/ Damascus and Homs."This resolution holds the http://www.louisvuittonoutletina.com/ promise of something real," U.S. http://www.louisvuittonoutletine.com/ Secretary John Kerry said in a statement."But these steps are only first steps.

 

三體牛鞭 (31.12.2015 10:15)

媚薬:http://www.xxkanpo.com/ d10媚薬:http://xn--d10-hl9e441q.xxkanpo.com/ 女性催情剤:http://d10媚薬.xxkanpo.com/ 威哥王:http://www.xxkanpo.com/product/440.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 花痴:http://www.xxkanpo.com/product/237.html 三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 三体牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 巨人倍増:http://www.xxkanpo.com/product/38.html 新一粒神:http://www.xxkanpo.com/product/465.html 蟻王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html アリ王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html 夜夜堅:http://www.xxkanpo.com/product/33.html 男宝:http://www.xxkanpo.com/product/409.html SEX DROPS:http://www.xxkanpo.com/product/224.html 媚薬カプセル:http://www.xxkanpo.com/Charming/18.html 五便宝:http://www.xxkanpo.com/product/41.html d10媚薬:http://xxkanpo.com/product/366.html 勃動力三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 蟻力神:http://www.xxkanpo.com/product/23.html 狼1号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 狼一号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 蔵八宝:http://www.xxkanpo.com/product/464.html ビグレックス:http://www.xxkanpo.com/product/22.html 壮天根:http://www.xxkanpo.com/product/54.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 淫インモラル:http://www.xxkanpo.com/product/477.html 三便宝:http://www.xxkanpo.com/product/28.html 美人豹:http://www.xxkanpo.com/product/389.html 催淫カプセル:http://www.xxkanpo.com/product/391.html 縮陰膏:http://www.xxkanpo.com/product/249.html 催情剤:http://www.xxkanpo.com/Charming/17.html 絶對高潮:http://www.xxkanpo.com/product/259.html D8 催情剤:http://www.xxkanpo.com/product/404.html 催情丹:http://www.xxkanpo.com/product/460.html 粉劑媚薬:http://www.xxkanpo.com/Charming/16.html

 

催淫カプセル (07.01.2016 12:56)

催淫カプセル:http://www.okkanpo.com/Product/245.html ok漢方:http://www.okkanpo.com/ アフリカ超人:http://www.okkanpo.com/Product/571.html 街頭覇王睾丸素カプセル:http://www.okkanpo.com/Product/652.html 徳国公牛:http://www.okkanpo.com/Product/657.html 壮根精華素:http://www.okkanpo.com/Product/336.html 壮根精華素 6錠入り:http://www.okkanpo.com/Product/158.html 超強 黒倍王:http://www.okkanpo.com/Product/187.html リドスプレー :http://www.okkanpo.com/Product/155.html 精力剤:http://www.okkanpo.com/catalog/energy.html 漢方薬:http://www.okkanpo.com/catalog/kanpou.html 中絶-避妊薬:http://www.okkanpo.com/catalog/hininn.html 紅蜘蛛:http://www.okkanpo.com/product/167.html 威哥王:http://www.okkanpo.com/product/8.html 三體牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html V26:http://www.okkanpo.com/product/324.html 勃起促進:http://www.okkanpo.com/catalog/penis-erectile.html 五便宝:http://www.okkanpo.com/product/222.html 天天素:http://www.okkanpo.com/product/360.html 淫インモラル:http://www.okkanpo.com/Product/495.html インモラル:http://www.okkanpo.com/Product/477.html 蔵八宝:http://www.okkanpo.com/Product/445.html 新一粒神:http://www.okkanpo.com/product/444.html SEX DROPS:http://www.okkanpo.com/product/88.html 女性用媚薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Aphrodisiac.html 女用媚薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Aphrodisiac.html RU486:http://www.okkanpo.com/Product/398.html 三体牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html 妖姫:http://www.okkanpo.com/Product/479.html D5原液:http://www.okkanpo.com/product/63.html 三體牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html 三便宝:http://www.okkanpo.com/Product/395.html セックスドロップ:http://www.okkanpo.com/product/277.html 曲美:http://www.okkanpo.com/product/371.html 精力剤:http://www.okkanpo.com/catalog/energy.html 中絶薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Interruption.html 滋養強壮:http://www.okkanpo.com/catalog/Nutrition.html ペニス増大:http://www.okkanpo.com/catalog/Penis-increase.html プロコミルスプレー:http://www.okkanpo.com/product/191.html 蟻力神:http://www.okkanpo.com/product/159.html 巨人倍増:http://www.okkanpo.com/product/133.html 絶對高潮:http://www.okkanpo.com/product/245.html リドスプレー:http://www.okkanpo.com/product/155.html 紅蜘蛛:http://www.okkanpo.com/product/167.html 狼1号:http://www.okkanpo.com/Product/99.html 三鞭粒:http://www.okkanpo.com/product/436.html 狼1号:http://www.okkanpo.com/Product/99.html 男宝:http://www.okkanpo.com/Product/237.html 夜夜堅:http://www.okkanpo.com/Product/35.html 壮天根:http://www.okkanpo.com/Product/194.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21