přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Lidé se bouří. Rada ČT se bude zabývat kampaní, kterou financuje Mattonka

Lidé se bouří. Rada ČT se bude zabývat kampaní, kterou financuje Mattonka

05.06.2013

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 28

 

Před několika týdny veřejnost kritizovala nákladnou outdoorovou výroční kampaň České televize. Její cenu vedení televize tajilo i přesto, že panovaly obavy, zda nebude financována z koncesionářských poplatků.

http://byznys.lidovky.cz/ceska-televize-si-na-billboardech-preje-sama-sobe-cena-neznama-pts-/firmy-trhy.aspx?c=A130507_145657_firmy-trhy_mev

Po velkém tlaku veřejnosti přišlo vedení ČT s řešením. Všech 600 billboardů zaplatí Karlovarské minerální vody. Podmínkou je, že v další vlně kampaně budou mít vedle loga ČT i znak své firmy s grafikou oznamující uplynutí 140 let od založení firmy.

http://byznys.lidovky.cz/dvorak-vylozil-karty-na-stul-billboardovou-kampan-ct-zaplati-mattoni-1kx-/firmy-trhy.aspx?c=A130515_161145_firmy-trhy_mev

Tato dohoda však nadzvedla část veřejnosti ještě víc. Marcela Němcová z Vysokého Mýta a Pavel Mertelík z Kerhartic společně podali stížnost Radě ČT na generálního ředitele. Ve stížnosti mj. stojí: „ČT svým investigativním pořadem Reportéři ČT několikrát upozornila na problematiku zdevastovaných památek v Kyselce, včetně negativní role KMV na zdejší kulturní dědictví. Jsme přesvědčeni, že je nemorální, aby Česká televize, která patří k významným nositelům kultury, nechala byť jen částečně financovat svoji outdoorovou kampaň ke svému výročí, firmou, která významné a svého druhu ojedinělé kulturní dědictví nechává prokazatelně bezostyšně pustošit.“

Němcová i Mertelík si myslí, že placení kampaně KMV je v kolizi s Kodexem ČT, ve kterém stojí: ´Česká televize vychází z mravních tradic evropského civilizačního okruhu.´ „Nechat sponzorovat reklamní kampaň k výročí zahájení vysílání firmou, která nectí české kulturní dědictví je chucpe, které samo o sobě zaslouží celospolečenské odsouzení. Veřejnosti svým přímým ekonomickým propojením s KMV ukazuje, že je naprosto normální ničit kulturní dědictví a není to nic, co by mělo bránit spolupráci zjevně nekulturní firmou s institucí, která má kulturu pěstovat a rozvíjet,“ stojí dále ve stížnosti.

Dne 29. května odeslal předseda Rady ČT Milan Uhde podavatelům odpověď, že ´Rada ČT se bude závažnou stížností zabývat´.

„V každé civilizované zemi na západ od nás, by něco takového bylo nemožné. Věřím, že i Rada ČT uzná, že takové veřejné spojení s Karlovarskými minerálními vodami je porušením Kodexu ČT a že jí to v samém důsledku může kazit dobré jméno,“ dodal Mertelík. Asociace ASORKD plně podporuje Marcelu Němcovou a Pavla Mertelíka. „Myslím, že veřejnost by spíše ocenila, kdyby KMV investovaly miliony namísto do billboardů, raději do záchrany kulturního dědictví v Kyselce,“ řekl viceprezident ASORKD Martin J. Kadrman

Celá stížnost i s odpovědí předsedy Rady ČT ke stažení na konci článku

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

Soubory ke stažení

 
 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Lenka (05.06.2013 18:59)

Kdy už je konečně vyženete?

 

Ota (05.06.2013 19:39)

http://faktaokyselce.cz/asorkd-sbira-penize-a-podnika-bez-povoleni-2

 

Petr (05.06.2013 20:40)

Česká televize se zdiskreditovala!

 

Petr (05.06.2013 20:56)

ČT se zdiskreditovala už dávno!

 

Ondra (05.06.2013 21:31)

Vrána k vráně sedá. Vždyť je to jedna pakáž.

 

Petr (05.06.2013 21:42)

Lidé se bouří,už jsou DVA:)

 

Lenka (05.06.2013 21:48)

No, on měl Dvořák vždy spíš blíž k penězům než ke kultuře.

 

Karlovarák (05.06.2013 22:15)

Něco na ASORKD holt musely KMV najít, že? Každý se na transparentním účtu ASORKD může přesvědčit, jak velké sumy tato organizace „vydělává“. Umím si představit, že se jednalo o nějakou marginálii a že ASORKD zřejmě nedošlo, že musí mít i na dary, o které nás občas poprosí povolení ke sbírkové činnosti. V téhle zparchantělé zemi je povoleno rozkrádat v miliardách a úmyslně. Běda jak by někdo, bez povolení tohoto absurdistánu, získal pár korunek! Že na těch trapných stránkách, které tu citujete, KMV nepovolí diskusi, aby se o tom, co tu tak vytrubují a vy papouškujete jako patolízal, dalo diskutovat. Že si tam nerozjedou nějakou anketu, co si o jejich dvacetiletém „zušlechťování“ Kyselky lidé myslí! ASORKD tu má od samého začátku tuhle možnost a každý, pokud se nevyjadřuje vulgárně, si tu může napsat svůj názor zcela svobodně a svobodně se tu střetávají argumenty různých stran.

 

ASORKD (06.06.2013 11:02)

Administrátor ASORKD odstranil diskusní příspěvky od nick PETR, pro hrubé urážky viceprezidenta ASORKD a nick ONDRA pro hrubé urážky České televize. Upozorňujeme znovu, aby se diskutující vyvarovali urážek a vulgarit. Takové příspěvky budou vždy vymazány!

 

Petr (06.06.2013 11:52)

Můj příspěvek nezahrnoval žádné urážky,pouze obecné zamyšlení nad profesí marketinkového specialisty v obecné rovině a ve spojení s asociací.Bylo použito stylu "uchop informaci a zpracuj tak,jak se ti hodí",tedy přesně způsobem,jakým vede svou mediální kampaň pan Kadrmann. Že se mu líbí tímto způsobem pracovat,se při jeho práci marketinkvého specialisty dá pochopit,ale jako specialista musí počítat s tím,že stejný způsobem lze nakofigurovat jeho žoldářskou funkci v ASORD.

 

ASORKD (07.06.2013 15:44)

Pro nick Petr: Pan Kadrman, tak jako všichni v ASORKD, pracuje pro tuto asociaci zcela zdarma! Členové si případně nechají proplatit pouze cestovné (jen spotřebovaný benzin) či nezbytné náklady na materiál, pokud pro ASORKD dělají nějakou specializovanou službu, kterou zvládnou a která by jinde stále i v běžné ceně mnohem více. To, ale pouze za předpokladu, že na účtu jsou z darů nějaké peníze. Nejsou-li, dělají členové ASORKD vše zcela bez jakýchkoliv náhrad. Konečně transparentní účet ASORKD je každému k dispozici. Najdete někde transparentní účet KMV?

 

Petr (08.06.2013 12:56)

jak úžasné a přesvědčivé,takových "trasparentních" účtů si každý může vyrobit,kolik bude chtít.A vedle další účty,které hlavně fungují a už tak veřejné a transparentní nejsou.Komické v dnešní době "odkloněných" financí mávat tímto argumentem.

 

Lenka (10.06.2013 11:07)

To Petr: Tak já jsem hledala a dohledala čtyři transparentní účty. Dva v EUR, dva v CZK. Je na nich celkem v přepočtu 10.000,- korun. To je mi tedy pěkně nebezpečná organizace :-) Koukám, že vy z Mattonky z nich máte pěkný vítr, když tu píšete takové bludy :-)))

 

Petr (11.06.2013 14:08)

To Lenka:tak to jste byla úspěšnější jak já:)Našel jsem jen dva,na korunovém necelé 3tisíce na euro účtu 287 eur.To by mohlo být opravdu celkem 10.000 Kč.To nestačí ani na tiskovky v hotelu Grandhotel PUPP,které nečiní asociaci žádné problémy.Opravdu,je důvod k větrům:))))

 

Lenka (11.06.2013 17:07)

To Petr: Tak vidíte, hledejte dál :-) A jestli si dobře vzpomínám, tiskovku pořádali v Puppu jen jednou - při příležitosti příjezdu Rudolfa Mattoniho. To bych teda fakt nekritizovala.

 

Petr (11.06.2013 18:20)

To Lenka:Já nekritizuji tiskovku v Pupu.Já říkám,se zkušenostmi s kříšťálově čistými příjmy jiných subjektů,že je pozoruhodné provozovat činnosti podobné těmto tiskovkám,činnosti nakladatelské a cestovatelské agitační a propagátorské s hotovostí,která se tu "transparentně" nachází.Jsem přesvědčen,že logicky musí existovat další neveřejné a netrasparentní účty,aby asociace mohla vůbec fungovat. Jám mám například 5 účtů.Prostředky kteréhokoliv z nich mohu zredukovat ve prospěch ostatních,ten pak vystavit a vydávat se za asociála.Je to tak složité????

 

Lenka (11.06.2013 19:07)

To Petr: Já asociaci věřím, podepsala jsem už jejich petici za záchranu Karlova mostu v roce 2009. Dělají záslužnou práci. A ještě víc si vážím toho, že všichni, co v asociaci působí, mají každý své zamětnání. Kdo z nás by to byl ochoten dělat? Všechna čest!

 

Petr (11.06.2013 19:50)

To Lenka:Já si také vážím lidí,kteří mají své zaměstnání a ve svém volném čase jsou ochotni přiložit ruku k dílu.Například při úklidu lázeňského parku v Kyselce a to zcela nezištně.Proto nechápu,že jejich činnost je předmětem donescence ze strany asociace.A věrohodnost tvrzení o trasparentnosti jejich účtu je z mého pohledu ekonomicky nepřijatelné a neodůvodnitelné.Všechna čest,tomu kdo nelže!

 

Petr (11.06.2013 20:10)

To Lenka:opravuji překlep,jde o dehonescenci:)

 

ASORKD (11.06.2013 22:50)

Paní Lenko, je to ztráta času tu diskutovat s jakýmsi Petrem, který nemá ani tu odvahu nás napadnout pod vlastním jménem a plnou adresou, jakou tu má ASORKD, kdy jsou všichni členové prezidia dohledatelní a nikdo z nich se neschovává pod anonymitou.

 

Petr (12.06.2013 07:54)

To nick ASORKD:Nevím,kdo píše,zda pan Kadrmann,Rýs nebo jiný.Diskutuji s Lenkou a já jsem Petr.Co je transparentnější???

 

Karlovarák (12.06.2013 16:24)

To: Petr. Jsi ubohý anonym. Na webu ASORKD najdeš jmenovitě každého člena. Navíc si nevidíš na špičku nosu! Na webu "Fakta" o Kyselce si holt nepokecáš, tam Packal diskusi nepřipouští, tak lezeš sem, abys tu jen ASORKD pomlouval. Jseš ubožák!

 

Petr (13.06.2013 12:26)

))))))Karlovarák mi vytýká,že jsem anonym???To je legrační))) A že tu někoho pomlouvám,milý transparetní Karlovaráku,o pomlouvání a bulváru je přeci celý tento web,od začátku až do konce))))))

 

ASORKD (15.06.2013 22:06)

Ani podvádět neumí dobře! Začaly se nám tu množit "diskutující" anonymové vehementně obhajující Mattonku a její čistotu a nevinnost v devastaci památek v jejich vlastnictví. Zřejmě to Don Pasquale dělá tak, jako když navlékl do nažehlených montérek zaměstnance a nahnal je na shromáždění s Klausem. Byl vytvořen tým, který má hájit Mattonku v diskusích a napadat ASORKD. Celé se to má tvářit, jako že přibývá lidí, které už ten boj ASORKD štve. Jenže ve své omezenosti a neumětelství používat internet, jaksi neví, že se s jejich anonymním jménem zaznamenává také IP adresa počítače, z kterého se píše a z ní je pak možné vyčíst, že: pod stejnou IP adresou vystupuje Petr, Roman, Pavel, Jana, Ruda, Emil, Ivan Němec, Kamil a Petr Novotný! Pod dalšé stejnou IP adresou pak Pavel, Ivan, Petr a Petr Novotný; a ještě pod další stejnou IP adresou Jan, Ota, Vláďa, Ivan, Vlastimil Klecan a Jan Drobek. Podvodné uvádění různých jmen pod stejnou IP adresou, budeme mazat. Uvedená skutečnost je názornou ukázkou, jaké metody KMV používají nebo ti, co se staví na jejich obranu. Je tu totiž i druhá možnost, že se toto děje bez vědomí KMV a je to otázka jen ubohých nohsledů.

 

frontier (28.02.2014 05:49)

Hoping to http://www.coachoutletstoreoin.net/ ease suffering in http://www.coachfactoryoutletsmn.net/ Syria's besieged cities, http://www.coachoutletonlinemu.com/ the UN Security Council http://www.coachoutletonlineben.com/ unanimously passed http://www.coachfactoryoutletnmn.com/ a resolution to boost http://www.coachfactoryoutletsain.com/ access for humanitarian http://www.coachfactoryoutletrio.com/ aid.All 15 Security http://www.coachfactoryoutletons.net/ Council member states http://www.coachfactoryoutletemn.net/ approved the resolution, http://www.coachouteltmsn.net/ including Russian http://www.coachfactoryoutletemn.com/ and China which http://www.coachoutletmoa.com/ had balked in the past. http://www.coachoutletstorenme.com/ The document calls for http://www.coachoutletstoreosc.com/ an end to violence, http://www.coachoutletonlinenca.com/ including the use http://www.truereligionjeansftc.com/ of barrel bombs, http://www.truereligionjeansct.com/ and condemns al Qaeda-affiliated terror attacks.The council http://www.truereligionjeanssi.com/ strongly condemned Syrian http://www.michaelkorsoutletic.com/ authorities for widespread violations http://www.michaelkorsets.com/ of humanitarian law and urged all parties http://www.michaelkorsoutletnio.com/ to lift sieges of populated areas, http://www.michaelkorsetoutletbeo.com/ including in Aleppo, http://www.chaneloutletmono.com/ Damascus and Homs."This resolution holds the http://www.louisvuittonoutletina.com/ promise of something real," U.S. http://www.louisvuittonoutletine.com/ Secretary John Kerry said in a statement."But these steps are only first steps.

 

http://www.canadagooser.com/ (05.03.2014 08:41)

Gucci Outlet Online, http://www.guccishoesfactories.net/ Ralph Lauren UK, http://www.ralphwlaurenpolo.com/ Polo Ralph Lauren, http://www.ralphlaurenuker.com/ Polo Outlet Store Online, http://www.polo-outletstore.com/ Canada Goose Jackets, http://www.canadagooser.com/ Monster Beats Outlet, http://www.discountbeatsbydresale.com/ North Face Outlet Online, http://www.northsclearance.com/ Michael Kors Outlet Online, http://www.michaelkors.so/ Burberry Bags Outlet, http://www.burbagssale2013.com/ Longchamp Sacs Sortie, http://www.saclongchamppairs.com/ Hollister Abercrombie Outlet, http://www.cheaphollistersale.co.uk/ Michael Kors Outlet, http://www.michaelkorstates.com/ North Face Outlet Online, http://www.north-faceoutletonlines.net/ Marc Jacobs Bags Outlet, http://www.marcjacobsonsale.com/ Coach Factory Outlet, http://www.coach-factoryy.com/ Coach Purses On Sale, http://www.coachxpursesonsale.com/ Coach Outlet, http://www.coach-outletusa.com/

 

三體牛鞭 (31.12.2015 10:15)

媚薬:http://www.xxkanpo.com/ d10媚薬:http://xn--d10-hl9e441q.xxkanpo.com/ 女性催情剤:http://d10媚薬.xxkanpo.com/ 威哥王:http://www.xxkanpo.com/product/440.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 花痴:http://www.xxkanpo.com/product/237.html 三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 三体牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 巨人倍増:http://www.xxkanpo.com/product/38.html 新一粒神:http://www.xxkanpo.com/product/465.html 蟻王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html アリ王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html 夜夜堅:http://www.xxkanpo.com/product/33.html 男宝:http://www.xxkanpo.com/product/409.html SEX DROPS:http://www.xxkanpo.com/product/224.html 媚薬カプセル:http://www.xxkanpo.com/Charming/18.html 五便宝:http://www.xxkanpo.com/product/41.html d10媚薬:http://xxkanpo.com/product/366.html 勃動力三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 蟻力神:http://www.xxkanpo.com/product/23.html 狼1号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 狼一号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 蔵八宝:http://www.xxkanpo.com/product/464.html ビグレックス:http://www.xxkanpo.com/product/22.html 壮天根:http://www.xxkanpo.com/product/54.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 淫インモラル:http://www.xxkanpo.com/product/477.html 三便宝:http://www.xxkanpo.com/product/28.html 美人豹:http://www.xxkanpo.com/product/389.html 催淫カプセル:http://www.xxkanpo.com/product/391.html 縮陰膏:http://www.xxkanpo.com/product/249.html 催情剤:http://www.xxkanpo.com/Charming/17.html 絶對高潮:http://www.xxkanpo.com/product/259.html D8 催情剤:http://www.xxkanpo.com/product/404.html 催情丹:http://www.xxkanpo.com/product/460.html 粉劑媚薬:http://www.xxkanpo.com/Charming/16.html

 

ok漢方 (07.01.2016 12:55)

催淫カプセル:http://www.okkanpo.com/Product/245.html ok漢方:http://www.okkanpo.com/ アフリカ超人:http://www.okkanpo.com/Product/571.html 街頭覇王睾丸素カプセル:http://www.okkanpo.com/Product/652.html 徳国公牛:http://www.okkanpo.com/Product/657.html 壮根精華素:http://www.okkanpo.com/Product/336.html 壮根精華素 6錠入り:http://www.okkanpo.com/Product/158.html 超強 黒倍王:http://www.okkanpo.com/Product/187.html リドスプレー :http://www.okkanpo.com/Product/155.html 精力剤:http://www.okkanpo.com/catalog/energy.html 漢方薬:http://www.okkanpo.com/catalog/kanpou.html 中絶-避妊薬:http://www.okkanpo.com/catalog/hininn.html 紅蜘蛛:http://www.okkanpo.com/product/167.html 威哥王:http://www.okkanpo.com/product/8.html 三體牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html V26:http://www.okkanpo.com/product/324.html 勃起促進:http://www.okkanpo.com/catalog/penis-erectile.html 五便宝:http://www.okkanpo.com/product/222.html 天天素:http://www.okkanpo.com/product/360.html 淫インモラル:http://www.okkanpo.com/Product/495.html インモラル:http://www.okkanpo.com/Product/477.html 蔵八宝:http://www.okkanpo.com/Product/445.html 新一粒神:http://www.okkanpo.com/product/444.html SEX DROPS:http://www.okkanpo.com/product/88.html 女性用媚薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Aphrodisiac.html 女用媚薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Aphrodisiac.html RU486:http://www.okkanpo.com/Product/398.html 三体牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html 妖姫:http://www.okkanpo.com/Product/479.html D5原液:http://www.okkanpo.com/product/63.html 三體牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html 三便宝:http://www.okkanpo.com/Product/395.html セックスドロップ:http://www.okkanpo.com/product/277.html 曲美:http://www.okkanpo.com/product/371.html 精力剤:http://www.okkanpo.com/catalog/energy.html 中絶薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Interruption.html 滋養強壮:http://www.okkanpo.com/catalog/Nutrition.html ペニス増大:http://www.okkanpo.com/catalog/Penis-increase.html プロコミルスプレー:http://www.okkanpo.com/product/191.html 蟻力神:http://www.okkanpo.com/product/159.html 巨人倍増:http://www.okkanpo.com/product/133.html 絶對高潮:http://www.okkanpo.com/product/245.html リドスプレー:http://www.okkanpo.com/product/155.html 紅蜘蛛:http://www.okkanpo.com/product/167.html 狼1号:http://www.okkanpo.com/Product/99.html 三鞭粒:http://www.okkanpo.com/product/436.html 狼1号:http://www.okkanpo.com/Product/99.html 男宝:http://www.okkanpo.com/Product/237.html 夜夜堅:http://www.okkanpo.com/Product/35.html 壮天根:http://www.okkanpo.com/Product/194.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21