přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Z médií: Různé články či odkazy na ně » O záchraně Lázní Kyselka v periodikách

O záchraně Lázní Kyselka v periodikách

Podívejte se na uvedená periodika, jak komentovala jednání o záchraně objektů v Kyselce.

iDnes:
http://vary.idnes.cz/majitel-lazni-kyselka-je-nabizi-kraji-zadarmo-na-opravu-nema-penize-1f3-/vary-zpravy.asp?c=A110420_183717_vary-zpravy_pp

Zpráva ČTK:
http://www.ceskenoviny.cz/kultura/zpravy/ministerstvo-kultury-nabidlo-pomoc-pri-zachrane-lazni-kyselka/626495

Regiony24: 
http://karlovarsko.regiony24.cz/11-117264-v-karlovych-varech-se-jednalo-o-osudu-zdevastovanych-lazni-kyselka–vysledek-je-zatim-v-nedohlednu

Vyjádření pana Pasquala a Karlovarských minerálních vod ve zprávě ČTK nemůže Asociace nechat bez komentáře.

Citace z článku:
Alessandro Pasquale, generální ředitel KMV, se s karlovarským hejtmanem sešel 11. dubna, kde mimo jiné dostal i pozvání na dnešní schůzku (20. 4. 2011 – pozn. ASORKD). Generální ředitel KMV se však z jednání omluvil, neboť v uvedeném termínu byl už zaneprázdněn.

„Nespatřuji ani nutnost se jednání účastnit, neboť společnost KMV není vlastníkem objektů bývalého areálu lázní v Kyselce a v současné době k těmto památkově chráněným objektům nemá žádných formálních závazků. Nicméně rovněž s odkazem na náš osobní rozhovor potvrzuji, že máme zájem aktivně se zapojit do řešení problematiky památkových objektů bývalých lázní v Kyselce,“ uvedl Pasquale v dopise hejtmanovi.

ASORKD je přesvědčena, že těmto argumentům pana Pasquala, po velkém jednání na Úřadě Karlovarského kraje, již nemůže uvěřit nikdo. Pan Pasqual by se měl spíše zaměřit na to, jak veřejnosti a hejtmanovi Karlovarského kraje vysvětlí čachry KMV s pozemky v areálu bývalých lázní. Ono to ani není třeba vysvětlovat, myslíme, že každému je důvod tohoto konání naprosto jasný! Pan Pasquale je na velkém omylu, pokud si myslí, že koupí pozemků, nemá k památkově chráněným objektům v areálu lázní žádných formálních závazků. Měl by si zjistit, že toto území je chráněno jako celek a navíc pozemky mají další břemeno a to, že se jedná o ochrané pásmo 1. stupně s výskytem slatiny a léčivých pramenů.

Podle dnešního vyjádření KMV firma považuje za vhodné, aby se jednání ohledně lázní účastnily ty instituce, které mohou k řešení konstruktivně přispět. „Žádné podobné konstruktivní řešení ale podle našeho názoru zatím ASORKD nepředvedla. Naopak, dobré jméno KMV neustále poškozuje nepodloženými obviněními a výpady. Nepovažuji za přínosné pro věc debatovat v atmosféře konfliktu a ataků,“ uvedl Pasquale na adresu asociace.

Pana Pasquala a firmu KMV by Asociace ráda upozornila, že si zřejmě nevšimli, že za pouhé dva a půl měsíce podepsalo petici za záchranu lázní v Kyselce více než 11 a půl tisíce signatářů a podpisy každým dnem přibývají. Tito signatáři podepsali zcela konkrétní text petice a rozhodně si tedy nemyslí, že by ASORKD nenavrhla konstruktivní řešení. To je právě vtěleno do textu petice! Dále ASORKD zcela zdarma udělala KMV excelentní průzkum veřejného mínění v anketě na petičním webu. Pokud má firma dobrý marketing, měl by se nad touto anketou zamyslet. Pan Pasquale by si měl uvědomit, nebo by mu to měli poradit jeho marketingoví poradci, že žádný politik, kterým je zejména hejtman karlovarského kraje, nemůže ignorovat 4 500 voličů. To je totiž počet signatářů petice z Karlovarského kraje. Je rok a půl do voleb krajských zastupitelů, kolik asi bude podpisů pod peticí z Karlovarského kraje v té době? Ve volbách mnohdy rozhoduje 100 hlasů. Již nyní to tedy není pan Pasquale a KMV, i přes sílu kapitálu, kterým vládnou, kdo si bude vybírat s kým budou jednat a s kým ne.
ASORKD je přesvědčena, a musí to vidět každý kulturně myslící člověk, že dobré jméno si Karlovarské minerální vody velmi poškozují samy tím, jak se chovají ke kulturnímu dědictví tohoto státu v Kyselce. Viz ZDE. Na to jsou u nás lidé velmi citliví.

Představitelé ASORKD nabízejí panu Pasqualovi sednout si v České televizi před kamery ve společné diskusi. Uvidíme, kdo diváky více přesvědčí o svém konstruktivním a hlavně kulturním přístupu k památkově cenému areálu v Kyselce. Asociace zatím nezaznamenala, že by pan Pasquale vnesl něco přínosného do záchrany cenného architektonického souboru v Kyselce. Zdevastované památkově chráněné domy v jeho vlastnictví do tohoto souboru neoddělitelně patří. Pokud by kdokoliv z občanů ukazoval sousedům svůj majetek ve stavu, v jakém jej nechávají KMV, jaké jméno, by asi u sousedů měl?

 

« další aktuality z kategorie: Z médií: Různé články či odkazy na ně

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21