přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Ombudsman: O lázních Kyselka s prezidentem filmového festivalu Karlovy Vary

Ombudsman: O lázních Kyselka s prezidentem filmového festivalu Karlovy Vary

27.05.2011

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: Petr Lněnička | komentáře: 2

 

Tisková zpráva Ombudsmana - veřejného ochránce práv z 26. května 2011 (zpráva na webu www.ombudsman.cz):

V souvislosti s dlouhodobě neřešeným havarijním stavem památkově chráněných staveb lázeňského komplexu v obci Kyselka u Karlových Varů se zástupkyně veřejného ochránce práv obrátila na prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary s žádostí, aby podpořil úsilí o zachování kulturního dědictví.

Přestože byly orgány státní správy opakovaně vyzývány k činnosti a stav lázeňského areálu byl několikrát předmětem medializace, nedošlo k žádnému pozitivnímu posunu a k přijetí účinných opatření, která by zabránila totální devastaci areálu. Zástupkyně ochránce proto dospěla k závěru, že je třeba zasadit se o zachování našeho kulturního dědictví formou podpory nejen odborné, ale i široké veřejnosti. Podpora a zájem občanské společnosti by mohla povzbudit správní orgány, aby neváhaly využít všech zákonných nástrojů k ochraně této po léta devastované kulturní památky.

Zástupkyně veřejného ochránce práv proto požádala prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiřího Bartošku, aby zvážil zařazení krátkého dokumentárního filmu „Umírající Mattoniho Lázně Kyselka“ Petra Lněničky do programu festivalu. Tento krátký, nicméně výstižný dokumentární film zachycuje aktuální stav památkově chráněných budov a byl již promítán účastníkům pracovní schůzky konané dne 20. 4. 2011 v sídle karlovarského krajského úřadu. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je podle zástupkyně ochránce správným místem pro upozornění veřejnosti na nečinnost vlastníků a správních úřadů ve vztahu k památce, která je významným historickým dokladem lázeňské tradice v karlovarském regionu.

Stavem lázní Kyselka a činností správních orgánů se začal zabývat v roce 2009 veřejný ochránce práv Otakar Motejl. Konstatoval, že stát a jeho orgány na úseku státní památkové péče zcela selhaly při výkonu památkové ochrany. Podle jeho zjištění nebyly schopny svými opatřeními, případně náhradním výkonem, zajistit řádnou údržbu a opravu chátrajících památkově chráněných objektů. V této souvislosti ochránce podrobil postup státu a jeho orgánů kritice, neboť má-li stát zájem na tom, aby určité stavby podléhaly památkové ochraně, je zcela nepochybně jeho povinností dohlédnout na to, aby tato ochrana vyhlášená ve veřejném zájmu našla odraz ve zvýšeném dozoru nad tím, zda vlastník těchto objektů řádně plní své povinnosti udržovat tyto stavby v dobrém stavebně-technickém stavu.

V roce 2010 jsem se ujala vyřizování případu zástupkyně veřejného ochránce práv a po zvážení všech shromážděných podkladů konstatovala, že závadný stavebně-technický stav památkově chráněných objektů i nadále trvá. V průběhu roku 2010 nedošlo k přijetí razantních a účinných opatření, jež by směřovaly k řádnému plnění povinností dle zákona o státní památkové péči, podle něhož je vlastník kulturní památky povinen na vlastní náklad pečovat o její zachování, udržovat ji v dobrém stavu a chránit ji před ohrožením, poškozením, znehodnocením nebo odcizením.

Ani zástupkyní ochránce iniciovaná pracovní schůzka, která se konala dne 20. 4. 2011 pod záštitou karlovarského hejtmana a náměstkyně ministra kultury, nepřinesla kýžený efekt v tom směru, že by již na základě této schůzky bylo možné očekávat razantní a účinná opatření za účelem záchrany výše zmíněných památkově chráněných staveb bývalého lázeňského areálu v obci Kyselka.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

Soubory ke stažení

 
 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Marcela Koutná (30.06.2011 07:48)

Zítra začíná Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.Jak rozhodl pan prezident MFF Jiří Bartoška o zařazení dokumentárního filmu o Kyselce? Mezi partnery MFF nevidím KMV,což mě potěšilo.Budeme netrpělivě sledovat Festivalové vteřiny 2011 na ČT1.Možná se dost návštěvníků MFF pojede podívat také do Kyselky,aby tu zkázu viděli na vlastní oči.

 

D8 催情剤 (31.12.2015 11:03)

媚薬:http://www.xxkanpo.com/ d10媚薬:http://xn--d10-hl9e441q.xxkanpo.com/ 女性催情剤:http://d10媚薬.xxkanpo.com/ 威哥王:http://www.xxkanpo.com/product/440.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 花痴:http://www.xxkanpo.com/product/237.html 三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 三体牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 巨人倍増:http://www.xxkanpo.com/product/38.html 新一粒神:http://www.xxkanpo.com/product/465.html 蟻王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html アリ王:http://www.xxkanpo.com/product/126.html 夜夜堅:http://www.xxkanpo.com/product/33.html 男宝:http://www.xxkanpo.com/product/409.html SEX DROPS:http://www.xxkanpo.com/product/224.html 媚薬カプセル:http://www.xxkanpo.com/Charming/18.html 五便宝:http://www.xxkanpo.com/product/41.html d10媚薬:http://xxkanpo.com/product/366.html 勃動力三體牛鞭:http://www.xxkanpo.com/product/411.html 蟻力神:http://www.xxkanpo.com/product/23.html 狼1号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 狼一号:http://www.xxkanpo.com/product/62.html 蔵八宝:http://www.xxkanpo.com/product/464.html ビグレックス:http://www.xxkanpo.com/product/22.html 壮天根:http://www.xxkanpo.com/product/54.html 紅蜘蛛:http://www.xxkanpo.com/product/43.html 淫インモラル:http://www.xxkanpo.com/product/477.html 三便宝:http://www.xxkanpo.com/product/28.html 美人豹:http://www.xxkanpo.com/product/389.html 催淫カプセル:http://www.xxkanpo.com/product/391.html 縮陰膏:http://www.xxkanpo.com/product/249.html 催情剤:http://www.xxkanpo.com/Charming/17.html 絶對高潮:http://www.xxkanpo.com/product/259.html D8 催情剤:http://www.xxkanpo.com/product/404.html 催情丹:http://www.xxkanpo.com/product/460.html 粉劑媚薬:http://www.xxkanpo.com/Charming/16.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21