přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Omluvte se úřednici, žádá starosta Labík

Omluvte se úřednici, žádá starosta Labík

22.04.2014

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 37

 

Starosta Kyselky Aleš Labík poslal dopis k rukám prezidenta ASORKD se žádostí, aby se ASORKD omluvila vedoucí Stavebního úřadu v Kyselce za hodnocení její práce v tomto článku.

V něm jsme mj. uvedli: Asociace nic spasit nechce. Nejsme kazatelé. Jde nám o ochranu priority prostoru. Pro tupé úředníky typu paní Míškové (jediné zaměstnankyni stavebního úřadu v Kyselce, která vždy odkývala tzv. Karlovarským minerálním vodám cokoliv a není těžké si domyslet proč) nebo pana Haidlmaiera, který této firmě povolil dostavět ke Stallburgu kostku, se pokusíme excelentní úvahou viceprezidentky ASORKD Ing.arch. Marie Švábové vysvětlit, co to ochrana priority prostoru je.

Pan starosta se ve svém dopise hodně rozepsal a snaží se ASORKD umravňovat. Obsáhl se v dopise věnuje pouze naší údajné urážce paní Boženy Míškové a zcela opomněl se vyjádřit k hlavnímu obsahu článku, kterým byla úvaha viceprezidentky ASORKD Ing. arch. Marie Švábové o ochraně území a prioritě prostoru. Pan starosta, jakož i zastupitelstvo obce, mají zřejmě priority jiné, o čemž svědčí i to, že bezproblémově souhlasili s dalším bouráním v Kyselce. Celá excelentní úvaha o prioritě prostoru měla u zastupitelstva stejný efekt, jako když "házíte perly sviním".

Abychom předešli nedorozumnění a novému pohoršení pana starosty a zastupitelů obce, případně žalobě o urážku na cti, místopřísežně prohlašujeme, že je tímto přirovnáním nepovažujeme za domácí zvířata. Ostatně ani toto známé přirovnání něco podobného nedělá. Jen se jím trefně říká, že házet perly sviním je bláhové, protože ta svině není schopná cenu perly rozpoznat a tak je efekt stejný, jako u některých lidí, kteří také neumí rozpoznat zjevné hodnoty a nemá tedy smysl jim tyto hodnoty předkládat. Je to prostě ztráta času.

Prezident ASORKD panu starostovi odpověděl, také značně obsáhle, a upozornil jej na to, jaké priority by měly být pro pana starostu podstatné. Ty kdyby spolu se zastupitelstvem řešil, nemusela by asociace ASORKD v Kyselce dávno působit a mohla více času věnovat jiným případům devastace památek.

A nyní plné znění odpovědi prezidenta památkové asociace ASORKD Pavla Přemysla Riese starostovi obce Kyselka Aleši Labíkovi:

 

Věc: Odpověď na Vaši výzvu omluvit se úřednici Stavebního úřadu v Kyselce

Vážený pane starosto,

obdržel jsem Váš dopis ze dne 18. 4. 2014, který jste adresoval do mých rukou a ve kterém žádáte omluvu ASORKD za výroky vůči paní Míškové, vedoucí stavebního úřadu v Kyselce. Na úvod si dovoluji připomenout, že Stavební úřad v Kyselce vykonává státní správu, zatímco Vy, představitel Obce, vykonáváte samosprávu, kompetenčně ani pracovně-právně spolu nemáte nic společného.

Proč mám však, pane starosto, z formy Vašeho dopisu a argumentací v něm uvedených pocit, jako by jej psaly takzvané Karlovarské minerální vody?

ASORKD nemá důvod na svém vysloveném názoru v článku na petičním webu, který zmiňujete, cokoliv měnit. Můžeme věc snad jen upřesnit a rozhodnutí paní Míškové a pana Haidlmaiera označit nikoliv za tupost, ale za právní nihilismus, neboť to je přesnější pojmenování jednání obou jmenovaných.

Stejným způsobem, kdy se jistě „vešli“ do nějakých paragrafů, postupovali tehdy odpovědní při povolení zbourat technickou památku Mattoniho továrny! A jiní odpovědní, v čele s tehdejším ředitelem Národního památkového ústavu v Plzni Karlem Drhovským tam povolili postavit něco, co by vůbec povoleno být nemělo. Tedy pokud by úředníci dodržovali památkový zákon a Benátskou chartu! Stejně odpovědně, v rámci paragrafů, se jistě postupovalo při rozebrání Alžbětina pavilonu a jeho následném zašantročení.

Dovolím si Vám v této souvislosti zdvořile připomenout, vážený pane starosto, několik skutečností:

  1. Paní Míšková vydávala léta velmi pochybné soudy o zabezpečení staveb v Kyselce, jejichž zabezpečení bylo, dle jejího názoru, zcela v pořádku! Jaká byla skutečnost, všichni ví. Myslíte si, že zde není prostor ke spekulacím o její, mírně řečeno, podjatosti, díky manželovi pracujícímu v KMV?
  2. Představitelům obce mnoho let nevadilo chátrání cenné architektury lemované „slušivým“ plotem při hlavní silnici, za kterým se nacházelo skladiště odpadků a dalšími ploty, zamezující občanům Kyselky vstup do lázeňských parků, které byly vždy veřejně přístupné.
  3. Dodnes Vám nevadí zhyzdění obce horou přepravek v těsné blízkosti parku (tohle by si KMV v Karlových Varech nedovolily, v Kyselce ale ví, s kým mají tu čest a koho se bát nemusí).
  4. Nevadí Vám ani chátrající kaple sv. Anny, obrovský kulturní vřed Kyselky s opékacím rožněm v interiéru. Kolikrát jste se spojili s majiteli a toto řešili?
  5. Nevadila Vám ruina kulturní památky hotelu Korunní princ Rudolf, a jak se zdá, nevadí vám dodnes. Zřejmě považujete za uspokojivou změnu, že nyní máte uprostřed obce památkově chráněnou ruinu s novým krovem (nebýt tlaku ASORKD a následně úřadů, dodnes by do hotelu zatékalo).
  6. Nevadí Vám žalostný stav budov kolem bývalé Mattoniho továrny se zatlučenými okny dřevotřískou. Toto vše vás diskvalifikovalo a i nadále diskvalifikuje účastnit se každoroční státní soutěže o obec roku.
  7. Máte dojemnou starost o pověst státní úřednice (nikoliv vaší zaměstnankyně, jak jste napsal) a přitom zastupitelstvo obce se nedokázalo postavit za své občany, kteří žili ve vlastních výkalech v domě hrůzy, dnes opraveném, a to díky dlouholetému mediálnímu tlaku ASORKD. To, že tito občané nakonec dostali důstojné bydlení, také nebyla zásluha obce.
  8. Nevadí vám vlečka-nevlečka, dodnes nenapojená na stáčírnu a nevadí vám zatíženost obce kamióny.
  9. Nijak výrazně jste nevystoupili proti tzv. revitalizačnímu projektu KMV, a pokud bychom opět razantně nezasáhli my, vypadala by hlavní lázeňská třída s cennou architekturou takto: http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/cz/aktuality/plan-mattonky-zdemolovat-lazne-kyselka-je-mrtvy-ministersti-urednici-jsou-presto-pod-tlakem-kmv-134

Anebo Vám toto vše vadilo a vadí, ale nevšiml jsem si, že by někdo z české veřejnosti zaznamenal Váš veřejný nesouhlas s tím, jak KMV s památkami, které jsou podstatou tváře Vaší obce, nakládají. Pokud jsem něco přehlédl, opravte mne. Před třemi lety musela přijít ASORKD s otevřením petičního webu a musela za Vás zahájit veřejný tlak na tuto firmu s mnoha miliardovým obratem ročně, aby se něco v Kyselce rozhýbalo.

U Vaší poznámky ke změně textu petice, opět jako bych slyšel dona Pasquale v Senátu ČR, kdy mu jeho „argumenty“ proti petici nebyly nic platné: http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/cz/aktuality/zprava-o-verejnem-slyseni-ke-kyselce-v-senatu-114.

Vaše dojemná starost o text petice je úsměvná. Jednak jste nenašel odvahu jí podepsat, jako většina zastupitelů a potom si myslím, že s jejím aktualizovaným zněním, byste jako dobrý starosta obce, kterému záleží na jejím rozvoji a vzhledu, neměl mít problém. Komunikujeme s převážnou většinou petentů, a když jsme jim tuto aktualizaci dali na vědomí, nikdo se proti tomu neohradil.

Co se týká změny hlasů u jedné z anket, tak jsme upravili poměr hlasů proto, že jsme zjistili masívní robotické přidávání hlasů. Ve prospěch firmy Mattoni. Odkud si asi myslíte, že to bylo? Nakonec jsme otázku o devastátorovi Kyselky museli zcela stáhnout, protože i nadále robotické hlasování pokračovalo.

Vážený pane starosto, nejen z našeho pohledu to vypadá tak, že se vedení obce nechá lehce uplatit, a to příspěvkem na opravu picího pavilonu a nevadí mu, jak obec vypadá díky minimální údržbě památkově chráněných objektů v majetku KMV, která hyzdící tvář obce. Na Vašem místě bych takový příspěvek odmítl a KMV bych doporučil, ať jej raději dají na zlepšení vzhledu svých budov. Na restauraci picího pavilonu jste mohli vyhlásit sbírku. Stačilo se na nás obrátit a rádi bychom Vám s ní pomohli. Ostatně tuto spolupráci jsme nabízeli již bývalé starostce.

Jen radikální a razantní postup ASORKD s přímým označováním viníků nebo těch, kteří nekonají tak, jak konat mají, vyvolal obrovský tlak a zájem veřejnosti a díky tomu i podporu médií, veřejnosti a patřičných institucí. Za stav věcí a prostředí v Kyselce nejsme odpovědní my, kritikou tohoto stavu, ale především Vy, volení zastupitelé, kteří tento stav připouštíte!

Omluvit byste se tedy měli především Vy Vaším voličům a občanům této země, že jste s neutěšenou tváří Kyselky nedokázali nic udělat a dodnes nevyvíjíte žádnou iniciativu, aby dál nechátraly památky v majetku firmy Mattoni – tedy hotel Korunní princ Rudolf, Vodoléčebný ústav, vila Saxonia a další.

Přeji Vám, pane starosto, abyste byli v tomto ohledu úspěšnější a méně devótní vůči KMV. V takovém případě bychom se Kyselce už vůbec nemuseli věnovat a mohli bychom řešit další případy. Podíváte-li se na naše stránky: http://www.asorkd.cz/ zjistíte, že se zdaleka nezabýváme jen Kyselkou.

 V úctě,

                      

                                                           Pavel Přemysl Ries,

                                                            prezident ASORKD


 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

Soubory ke stažení

 
 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

občan obce Kyselka (22.04.2014 19:58)

Poučen perlami rozhodl jsem se aplikovat dikci ASORKD v praxi. Vydal jsem se tedy za sousedkou požádat jí o zapůjčení cukru do kávy a hned jsem jí řekl,že je stará a tlustá drbna.Teď ležím a s přeraženým nosem.Může někdo z asocicace poradit,kde jsem asi udělal chybu???

 

Alena (22.04.2014 20:45)

Nechoďte za štíhlými a mladými sousedkami.

 

Alena - 2 (22.04.2014 20:48)

A jen doplním, že si myslím, že ASORKD nechodí žadonit. Naopak si myslím, že pokud by vedení obce mělo rozum, bude si ASORKD považovat, protože nebýt jich, tak Vám ji Packal zplundroval i tu druhou polovinu Mattoniho dědictví.

 

ASORKD (22.04.2014 22:27)

Milý anonymní občane Kyselky, ptáte se, kde jste udělal chybu? Již v samotném příkladu. My totiž od Kyselky nic zapůjčit nepotřebujeme. To opravdu ne! My chceme Kyselku propagovat a do této propagace dáváme svůj volný čas a peníze ASORKD. Každý normálně uvažující člověk chápe, že by zastupitelstvo mělo té propagaci, kterou zdarma získává, maximálně vycházet vsrříct. Můžete mi jmenovat jinou akci podobnou Velejuchu, která Kyselku takto propaguje a přivede ročně do Kyselky tak velký počet lidí v jednom odpoledni? Rožmitál pod Třemšínem vlastním nákladem ročně vítá Královnu Johanku, Znojmo krále Jana Lucemburského a Karlovy Vary císaře Karla IV. Kyselce jsme podobnou slavnost museli vymyslet my a navíc ji ještě organizovat a utrácet tak peníze, které získáváme pouze z darů. A to máme zastupitele ještě prosit o laskavé povolení Kyselku propagovat? Ale i to jsme, představte si, dělali. Ne, my opravdu nejsme v pozici, kdy si potřebujeme zapůjčovat cukr a už vůbec ne v postavení, kdy nebudeme k zastupitelstvu kritičtí, pokud si tu kritiku zasluhuje a ono si jí zasluhuje, jak je zde v diskusích vidět. A kdybych měl odpovědět na vaší otázku pod předchozím článkem, zda ASORKD obci Kyselka něco dluží, tak bych řekl, že rozhodně nic, ale obec Kyselka dluží hodně asociaci. My ale budeme považovat tento dluh za splacený, pokud architektonické skvosty na území obce, ve které žijete, budou všechny zachráněny – tedy ty, co ještě zbyly. Ten dluh můžete, jako občan Kyselky, také pomoc splácet, třeba tím, že budete své zastupitele nutit k tomu, aby nepřipustili v Kyselce zbourat již ani jednu nemovitost v památkové zóně. Po posledním jejich souhlasu s bouráním bývalé hasičské zbrojnice to nevypadá, že by chápali, o co v Kyselce jde a u vás to také nevypadá. Vy se bojíte i pod své názory podepsat! A opět jsme v této věci museli zasahovat my a jsme rádi, že se přidal i pan Lažanský, který tím dokazuje, že chápe, co je to priorita prostoru.

 

Petr H. (22.04.2014 22:46)

Pan Labík raději uspořádá pro své pobavení a pro kámoše závody motocyklů v lesíku u kempu a pak se společné vesele zmažou. O tom, že jsou běžně takové akce proti lesnímu zákonu a obtěžuje tím v blízkosti bydlející lidi se mlčí. Všichni jsme si rovní, jen někteří rovnější, že pane Labíku.

 

Dana K. (23.04.2014 08:05)

Ja se konecne budu muset do tech lazni, kde jsem nebyla 10 let, zajet podivat! Pri pohledu "zvenci" verim asociaci, ale je pravda, ze v te reakci na vyzvu k omluve i mne to zaverecne "s uctou" zni falesne...

 

ASORKD (23.04.2014 10:32)

Paní Dano, návštěvu Vám vřele doporučujeme. Není nad to vidět věci na vlastní oči, jen tak si můžete udělat relevantní úsudek. Stránky takzvaných Karlovarských minerálních vod (tzv. proto, že z Karlových Varů nepochází ani kapka vody, kterou těží i když se opět v nové reklamě snaží tento dojem navodit)"Fakta o Kyselce" připomínají někdejší totalitní Rudé právo, pokud jej pamatujete. Samozřejmě, že zde není připuštěna jakákoliv diskuse, jako je to možné zde.

 

Jan Kabát (23.04.2014 11:13)

S textem dopisu se nedá jinak, než zcela souhlasit.

 

Jan (23.04.2014 14:37)

No jo Petře, asociace už pomalu nestíhá mazat příspěvky, které se jim nehodí :-))

 

Lenka Vítovská (23.04.2014 14:47)

Tak ten dopis podepisuji. Líp bych to nevystihla.

 

Pavel Lindovský (23.04.2014 15:29)

To jsem zvědav, co na to starosta. Takovouhle úřednici by bylo dobré nakopnout. Jenže takhle zoufalý stav je, mám pocit, všude.

 

Milý anonymní občan obce Kyselka (23.04.2014 15:46)

Vážený ASORKD, nevím, zda pan Ries nebo Kadrmann, ale to je v podstatě jedno. Tvrdíte, že od obce Kyselka nic zapůjčit nepotřebujete. No tak co Vám brání Kysibelský velejuch uspořádat? Jak mi vtipně odpověděla paní Alena, nechoďte za štíhlými a mladými sousedkami. Tedy juchejte si třeba na Malostranském náměstí. Pokud chcete velejuchat v Kyselce, pak od obce Kyselka něco zapůjčit potřebujete. A pokud chcete od někoho něco zapůjčit, nemůžete, alespoň pokud ctíte alespoň elementární pravidla slušných mravů, zároveň kydat hnůj na hlavu toho, od kterého něco žádám. Jmenujete zde tři kulturní akce, pořádaných v různých městech. Znám tyto kulturní akce a na žádné z nich jsem neviděl, že by si tam někdo neustále vytahoval triko tím, že neustále kritizuje, pomlouvá a haní a proto lze o těchto akcích mluvit opravdu jako o akcích kulturních. Přečtěte si Vaše projevy na minulých dvou ročnících velejuchu a snad mi dáte za pravdu. Navíc jste byli slušnou formou v dopise na tyto plamenné projevy plné nenávisti vedením obce upozorněni, vše v dobré víře, že jste snad ještě schopni trochy sebereflexe. Výsledkem je stav, kdy už nejen KMV jsou červeným hadrem před očima raněného býka, ale snad téměř všichni kolem Vás. Na základě těchto skutečností lze polemizovat nad tím, zda Kysibelský velejuch není vlastně pouze prezentací ASORKD, místo tak deklarované presentace obce Kyselka, zejména po zkušenosti veřejně označovat pracovníky státní správy urážlivými výrazy, k nimž Vás neopravňují žádné argumenty a za které nemáte nejmenší snahu se omluvit . Tím odpovídám na sebestředné polemiky ve smyslu toho, že by obec měla být vlastně poctěna Vaší přítomností. Tady už bylo takových různých presidentů i prvních dam, poslanců i senátorů a hejtmanů,že pro jednou to bez jednoho také vydržíme . Na druhou stranu Vítáme každého, kdo se umí slušně chovat a také jednat a může to být třeba kmán. Pokud máte pocit, že Vám někdo něco dluží. Ano , že jste nastartovali proces obnovy, který byl důsledkem nepovedené privatizace a nečinnosti orgánů činných v památkové péči a to prostředky mediálních kampaní, kde jste šli do extrému za hranu zákona, korektnosti a pravdy. Snad proto jste také ve svém boji zůstali osamoceni, nikdo s Vámi nechce spolupracovat, každý slušný člověk se Vám raději vyhne, pokud se Vás přímo nebojí, že jej vyperete ve Vaší špíně. Když to řeknu hodně ošklivě, neumíte nic než žadonit a škemrat o peníze druhých, aby jste je použili k vlastní presentaci a medializaci urážkami a osobními útoky. Zkuste jednou mluvit či psát o tom, co umíte, co jste vybudovali, co se Vám ve svém vlastním díle nepodařilo, ale co by jste chtěli zlepšit, tedy, co konstruktivního vyšlo z Vaší dílny.Co opravujete,do čeho investujete, o co se osobně staráte. Nevysmívejte se dobrovolníkům z řad občanů obce Kyselka, kteří jdou ve svém volném čase a zadarmo čistit park a na druhou stranu ze sebe nedělejte obětavé bojovníky za záchranu kulturního dědictví, před kterými se musí každý posadit na zadek. Ale abych nepsal ošklivě, obrátím list. Chcete jmenovat podobnou akci v obci Kyselka. Ano naposledy to byla slavnost k 10 letům výročí obnovy radošovského mostu dne 13.10.2013 organizované obcí Kyselka,konkrétně panem Labíkem a kde bylo minimálně 2x tolik účastníků, než na velejuchu. Zítra se v obci Kyselka koná slavnostní odhalení busty DR.Josefa Loschnera, vysvěcení pramene plzeňským biskupem spolu s doprovodným programem. Máte opravdu pocit velevážená ASORKD, že bez Vás by byla v obci tma? To jsou informace a události, na kterých by jste mohli participovat, nebýt Vaší nenávisti a nekompromisnosti vůči všemu živému. Nebýt toho, věřte, že by jste byli v obci jedině vítáni. Ale takto opravdu ne. Místo toho, aby jste strategicky využili na Vámi konaném velejuchu využít plánované přítomnosti pana Lažanského a pana Perouta v programu kina Kaselka ke kladení třeba záludných otázek týkajících se obnovy lázní před forem veřejnosti, zachováte se jak pětileté rozmazlené dítě, kterému sebrali hračku. Ve své ješitnosti jste promarnili jedinečnou šanci profesionální názorové konfrontace odborníků na obnovu památek před veřejným fórem a na půdě obce. Pouze a jedině Vaše zabedněnost v nenávisti vůči KMV a vůči každému, kdo má jen trošku jiný názor, je důvodem proč se tak zřejmě nestane a dojde ke zrušeného velejuchu a je to jenom škoda. Mohlo těch akcí, které se zde obci Kyselka konají, být také o jednu víc. Ale to už by bylo,jak říkáte,házení perel ……….. Ještě máte čas, obec Vám nabízí vše co potřebujete. Pokud jste schopni alespoň trochu ovládnout své emoce a vášně a budete konstruktivní,korektní,profesionální a kultivovaní,jste vítáni. S úctou milý anonymní občan Kyselky

 

ASORKD (23.04.2014 16:19)

Vážený pane anonymní občane obce Kyselka. K Vašemu vyčerpávajícímu komentáři se pokusíme vyjádřit stručněji. Myslíme, že právě ve vnímání reality a hodnot se lišíme natolik, že není možné se vzájemně pochopit. Když shrneme Váš text, tak v podstatě píšete, že pokud na jedné straně žádáme obec o poskytnutí kina a parku pro organizování Velejuchu, neměli bychom na druhou stranu ostře kritizovat obec za to, že souhlasí s demolicí zbrojnice. Tento Váš způsob myšlení je právě jedním z důvodů, proč odkaz pana Mattoniho dopadl tak, jak dopadl. Na jedné straně byla obec ráda, že se rozvíjí výroba ve zdejší stáčírně, a tak tedy mlčky přihlížela tomu, jak je kulturní dědictví ve vaší obci rodinou Pasquale devastováno. Touto cestou nejdeme a ani jít nechceme. Pokud máte pocit, že jsme "odstrčeni", tak my takový pocit nemáme. Až Velejuch občany přestane zajímat, přestaneme jej organizovat. Zatím jeho obliba u lidí stoupá. Takže zřejmě patříte k menšině lidí, kteří Velejuch považují za exhibici ASORKD. Mějte pěkný zbytek dne.

 

Aleš Novotný (23.04.2014 17:11)

Jestli má ta baba v sobě kus cti, sebere se a odejde. Větší přínos pro společnost bude mít coby výběrčí poplatků za použití veřejného WC.

 

Vážený anonymní občan obce Kysel (23.04.2014 17:18)

Děkuji za odpověď,asi se nepochopíme,ale to není v tuto chvíli podstatné.Podstatnou je Vaše mylná interpretace mého textu. O žádosti o kino a park v rámci organizace velejuchu v souvislosti se souhlasem s demolicí budovy bývalé zbrojnice zde nebyla ani zmínka.Zkuste si vše přečíst ještě několikrát.Nestojím o to,aby mi tu někdo přiznal,že se v mnohém nemýlím,jde mi o to,aby jste se trošku zamysleli.Pohled do zrcadla ještě nikdy nikomu neuškodil. Také Vám přeji hezký zbytek dnešního dne.

 

Aneta (23.04.2014 18:25)

Pane anonyme, nejdřív sám sebe nazýváte "milý", poté "váženým" - zkuste se nejprve podívat do zrcadla vy. Podporuji asociaci a vážím si jejich morálních hodnot, které nechtějí překročit - byť za cenu nerealizace Velejuchu.

 

Jan (23.04.2014 21:10)

Martin Kadrman svým slovníkem i činy připomíná slovník a činy nejarogantnějších částí Zifčákovy komunistické strany, není proto divu, že zmíněné stránky jeho příspěvky s obzvláštní radosti zveřejnily. Ostatně, dějiny už mnohokrát prokázaly, že fašismus a komunismus jsou dvě větve téhož stromu. Více zde: http://neviditelnypes.lidovky.cz/radar-soudruh-martin-kadrman-dir-/p_politika.aspx?c=A080727_152803_p_politika_wag

 

Vlaďka (23.04.2014 21:45)

Tak tuhle odpověď asociace také podepisuji. Myslím, že starosta je neobratný. V lepším slova smyslu. Měl byste se pokusit asociaci podporovat, protože nebýt jí, nic by se v Kyselce nedělo. A nejsem jediná, která to sem napsala.

 

Radek Malý (23.04.2014 22:18)

No to sem zvědavej, jestli z toho zase obec neudělá nějakou soudní kauzu. Jsou fakt trapní.

 

ASORKD (23.04.2014 23:33)

Z důvodu spamování "JANA" jsme smazali jeho příspěvky.

 

petra hoffmannová (24.04.2014 19:25)

Vážený a milý občane Kyselky. Z Vašeho projevu je celkém jasné, že jste zastupitelem obce a současně zaměstnancem firmy KMV. Je tedy zcela zbabělé uvádět své příspěvky anonymně.

 

Ferdinand Holly (24.04.2014 22:14)

Jsem rád, že se jméno ferda mravenec již nebude používat. Způsob této debaty není zrovna můj šálek kávy a byl bych s ní spojován.

 

Pavla Kacálková (24.04.2014 22:37)

Ta úřednice by se měla pakovat. Jak dlouho tam sedí? Kolik nařízení na zajištění domů za tu dobu vydala? A teď tohle? Ještě, že se tomu podařilo zabránit. Díky.

 

Jan (25.04.2014 15:55)

Kadrman maže příspěvky jak o život :-)

 

Petr Skoupil (25.04.2014 17:48)

To je strašné, kam až sahají prsty Mattonky. Všichni jim jdou na ruku. Ta ženská by se měla stydět. A nebo je povolná proto, že Mattonka zaměstnává jejího manžela?

 

Karel (25.04.2014 20:30)

Víte vůbec jakou pozici má manžel paní Míškové??

 

Karlvarák (26.04.2014 10:01)

Nevíme. Pouč nás, Karle.

 

Ferdinand Holly (26.04.2014 10:05)

To není žádným tajemstvím a snad mi to pan Míšek odpustí, když prozradím, že je normální údržbář. Můj syn tam pracuje jako elektrikář. Jsem snad tím pádem černou ovcí v obci ?

 

ASORKD (26.04.2014 11:18)

To jistě ne, pane Holly, nejste v pozici úředníka, který rozhoduje o stavbách v majetku KMV. Nedá se tedy u Vás předpokládat střed zájmu. U paní Míškové tyto spekulace přirozeně vznikají, zvláště když se ví, jak KMV nakládají s každým, kdo by nebyl vůči nim loajální a to i přes rodinné příslušníky. V Čechách se nic neutají. Navíc některá rozhodnutí paní Míškové zadávají k těmto spekulacím dost důvodů.

 

Milan Hlouška (27.04.2014 16:58)

Nevidím nic špatného na tom, že si doma manželé popovídají, jak bylo v práci, takhle normální rodiny fungují. A pokud se v bestprostředním okolí nachází firma, která dává práci mnoha lidem z okolí, platí velké daně (z kterých je mimochodem placen i pan Kadrman, coby "asistent" poslance), nevidím důvod být s nimi na kordy.

 

Jan Kabát (28.04.2014 10:11)

Tady to je fakt debata na úrovni. Z tohoto mám jen pocit, že Kyselka vypadá tak, jak vypadá, nejen kvůli majitelům, tedy KMV, ale je to celkový obraz naší společnosti. Pesimistickej nasranej občan, zároveň ale velice flegmatickej, zdegenerovanej z komunistů, které zároveň nenávidí, ale zároveň na ně s láskou vzpomíná.

 

Karlovarák (28.04.2014 10:26)

Velice trefné, pane Kabáte! Dodal bych jen, že se nadále nechá zotročovat formou kapitalismu konce 19. století a to jeho nejhorší variantou, jak byla uplatňována v Anglii a v USA. Byl to velmi tristní pohled vidět při někdejší návštěvě exprezidenta Klause napochodovat ve spořádané formaci všechny zaměstnance KMV v nových montérkách a v čele s Pasqualem. Co myslíte, že by se stalo tomu, kdo by účast v tomhle stádním útvaru odmítl? Co myslíte, že by se stalo panu Míškovi, kdyby jeho žena neplnila přání KMV ve svém úřadu?

 

Jan (29.04.2014 23:02)

ASORKD, ASORKD , ASORKD, to myslíte vážně to co píšete?

 

Aleš Veselý (30.04.2014 14:31)

To zastupitelstvo v Kyselce je fakt na úrovni - ale co se divit, když velká část z nich jsou zaměstnanci KMV?

 

Tom (30.04.2014 17:39)

Aleš Veselý (30.04.2014 14:31) ...dva z devíti se vám zdá být většina? Je nechutné, jak z vás zde ta propagační masírka dělá takající ovce, ač nemáte tušení, oč kráčí :)

 

Karlovarák (30.04.2014 22:57)

Pokud jsou tu nějaké ovce, tak jste to především vy v Kyselce, kterou jste si nechali zdemolovat přivandrovalcema a stále přihlížíte jak vám ji KMV zkrášlují. Bez ASORKD byste chodili stále kolem vkusné ohrady a vybitého hotelu a vkusně upravené Löschnerovy vily a domu, kde se lidi brodili ve sračkách. Žádná propagační masírka by se nekonala, kdybyste sami v Kyselce dokázali rozjet petiční web a založili jste nějaké podobné sdružení jako je ASORKD na záchranu Kyselky. Dodnes jste toho nebyli schopní. Pasquale vás má dokonale zmasírované a lížete mu z vděčností ruce. Ta voda je z vašeho kraje! Za 3 Kč za m3 by jí uměl těžit každý průměrný domácí podnikatel navíc s miliardovou značkou, kterou rodina Pasquale získala za babku. Pod vašima nohama vám stát lacino prodává strategickou surovinu a vy jako ovce k tomu mlčíte! Nikde jsem nezaznamenal byť jediný protest od vás. Opět na to upozorňovali z ASORKD a vládu musel iterpelovat ten ostrakizovaný Bárta v parlamentu. A nebýt zásahu Zemana, když byl předsedou vlády, prodávala by se voda Italům ještě levněji! Co v této věci udělal senátor Horník? Obrátil se někdo od vás na něj? Vsadím se, že ne.

 

Milan Hlouška (03.05.2014 21:38)

To: Karlovarák Nejdříve si zameťte před vlstním prahem. Ta servilita, kterou zastupitelé K.Varů projevují občanům Ruské federace je neuvěřitelná. O prodeji majetku nemluvě.

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21