přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Napsali nám: dopisy e–mailem » Rodačka z Karlových Varů píše ze Španělska primátorovi

Rodačka z Karlových Varů píše ze Španělska primátorovi

06.09.2011

zařazeno v kategorii: Napsali nám: dopisy e–mailem | autor: ASORKD | komentáře: 1

 

Paní Eliška Riccardo již vícekrát reagovala na naší iniciativu k záchraně lázní Kyselka a též podepsala petici. Tentokráte napsala panu primátorovi v reakci na článek v Karlovarském deníku a kopii tohoto e-mailu nám poskytla k zveřejnění. Přetiskujeme jej celý, tak jak jsme jej v kopii obdrželi.

------------ Původní zpráva ------------
Od:  <ElizabethRici@seznam.cz>
Komu: <p.kulhanek@mmkv.cz>,
Kopie:
Předmět: Karlovarský deník z 5.9.2011
Datum: 05.9.2011 16:50:16
----------------------------------------

Pane primátore Kulhánku,

jsem bývalou obyvatelkou města Karlovy Vary a zejména z titulu toho sleduji, byť na dálku ze zahraničí, dění v městě, kde jsem strávila mé dětství a nemalou část svého života.
K napsání tohoto mého dopisu, resp. e-mailu, mne inspiroval, spíše se dá říci vyprovokoval, váš postoj k otázce lázní v Kyselce a sídla společnosti Karlovarské minerální vody, a.s. - Horova ul., tak, jak byl uveden v Karlovarském deníku.
Je až neuvěřitelné, že jste se stal v podstatě obhájcem této společnosti, která, až v neuvěřitelně velkém rozsahu, profituje na jménu a místě - Karlových Varech a nezaznamenala jsem, že by tomuto městu něco, byť v nepatrném rozsahu, vrátila, nepočítám-li sponzorování Magistrátu města minerální vodou.
Je až úsměvné vaše sdělení, že vám společnost Karlovarské minerální vody, a.s přislíbila, že bude revitalizovat své sídlo a lokalitu v Horově ul., a jak je vidět, tak vám tento příslib stačí. Ano, slibem člověk nezarmoutí. Jak je vidět, tak se k této revitalizaci připravují již v podstatě dvacet let.

Pane primátore, mohu vás ubezpečit, že by si podobnou péči o majetek, který tato společnost privatizovala, nemohla dovolit nikde jinde v Evropě, ba co víc, snad ani v ČR. Pouze v Karlových Varech! Nevím co je toho příčinou, avšak prostor pro různé úvahy a domněnky je veliký.
Předpokládám, že jste vzdělaný člověk a že vám nebude činit potíže provést konfrontaci z hlediska přínosů pro město Karlovy Vary od Heinricha Mattoniho, na straně jedné a pánů Antonia a Alessandra Pasquale na straně druhé. Oba tyto subjekty využívaly a využívají stejné zdroje nerostného bohatství.
To, že jste nenásledoval zatím hejtmana Karlovarského kraje - pana Novotného a nepodepsal petici na záchranu lázní v Kyselce, to je vaše osobní věc. Důvod, proč jste tak zatím neučinil, pro vás má asi větší váhu, než lázně, vzdálené od města cca 10 km.
Dění v mém rodném městě mohu sledovat, popřípadě prostřednictvím mé e-mailové adresy v ČR komentovat, nikoliv však ovlivňovat, byť jako volič. Myslím ale, že nebudu daleko od pravdy, když prohlásím, že obyvatelé města očekávali od vás a vámi vedeného politického uskupení KOA, ve stávající koalici poněkud více. 

Eliška Riccardo
Las Rozas de Madrid

 

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Napsali nám: dopisy e–mailem

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21