přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Transparency International: Postoj primátora Kulhánka může ovlivňovat inzerce Mattonky v jeho časopise

Transparency International: Postoj primátora Kulhánka může ovlivňovat inzerce Mattonky v jeho časopise

07.09.2012

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 6

 

TISKOVÁ ZPRÁVA 

TIC: Postoj primátora Petra Kulhánka ke kauze lázně Kyselka může ovlivňovat Mattonka svou inzercí v Promenádě

Praha, 6. září 2012

Primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek (KOA) je jedním z mála politiků, kteří se staví v kauze lázní Kyselka na stranu Karlovarských minerálních vod (KMV). Dokonce podporuje jejich dnes již mrtvý revitalizační projekt spočívající v demolici většiny památek v Kyselce.

Možným důvodem Kulhánkovy podpory by mohly být, jako obvykle, peníze. Kulhánek je totiž jednatelem Vydavatelství Promenáda, v.o.s., které vydává stejnojmenný měsíčník. Kulhánek je podle aktuálního výpisu z obchodního rejstříku oprávněn jako jediný jednat jako statutární orgán společnosti.

https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a437401&typ=actual&klic=2d2111f5

A významným inzerentem časopisu jsou právě KMV. V každém vydání časopisu si Mattonka kupuje celou stranu. Do časopisu Promenáda tak Mattonka jen za první pololetí tohoto roku investovala 135 000 korun.

Ceník: http://www.promenada.cz/files/CENIK12.pdf

Příklad srpnového vydání:

http://www.pagegangster.com/p/pG44I/#/page/3

Transparency International: Inzerce Mattonky může ovlivnit postoj Kulhánka

Památková asociace se proto obrátila na Transparency International (TIC), kterou požádala o názor. Právník TIC Petr Leyer sdělil: „Dle našeho názoru lze předpokládat, že vztah inzerenta a vydavatele může mít vliv na postoj, který pan primátor ve věci zastává. Je přirozené, že žádný podnikatel si nechce svým vystupováním a výroky znepřátelit významného obchodního partnera.“

Kulhánek nepůjde proti svému chlebodárci

„Dlouho jsme postoji pana primátora nerozuměli. Vždyť má oči, v Karlových Varech žije od narození. Musí vidět, že KMV do svých památek neinvestovaly za dvacet let ani korunu a zbořily každou památku, která jim stála v cestě. Bohužel se ukázalo, že i v případě pana primátora Kulhánka zřejmě platí pořekadlo ´koho chleba jíš, toho píseň zpívej´,“  řekl Martin J. Kadrman, viceprezident ASORKD. Kulhánkovo podnikání ve funkci primátora není porušením zákona. V tom se shodují právníci ASORKD i TIC. Jednání pana primátora je spíš otázkou morální. „Panu primátorovi zřejmě nevadí, že KMV se v Karlových Varech chovají stejně jako v Kyselce. V centru města straší dvě zanedbané budovy (z nichž jedna je historicky cenná), a které firma zprivatizovala už před dvaceti lety. Občané marně kritizují nepořádek, který se kolem nich nachází. Upozornili jsme na to pana primátora již v minulém roce. Přes tisk nám vzkázal, že dehonestujeme každého, kdo má jiný názor na Kyselku. Ten jeho zřejmě určují peníze,“ řekl Pavel P. Ries, prezident ASORKD.

Dalšími osobnostmi, které podporují Mattonku jsou: náměstek karlovarského primátora Jiří Klsák (KOA) a historik Stanislav Burachovič (KOA). Všichni kandidují za TOP09 do zastupitelstva kraje. Jaký je motiv Klsáka a Burachoviče podporovat Mattonku? Na to by se měli ptát zejména novináři.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Arnošt Roman (07.09.2012 21:15)

To, že je Kulhánek Karlovarským minerálním vodám, a.s. / KMV /, resp. Pasqualemu víc než přátelsky nakloněn, to je všeobecně známo a žádného karlovaráka už nepřekvapuje. Nejenže Pasquale inzeruje v Kulhánkově časopisu Promenáda. On vedle toho také,v podobě sponzorského daru zásobuje v plném rozsahu Magistrát města minerální vodou Mattoni. Touto formou poskytuje Kulhánek KMV pochopitelně také velmi slušnou reklamu. To, jestli tuto reklamní činnost dělá Kulhánek zdarma, to nechám každému k úvaze. Vedou se různé řeči. V rámci těchto různých řečí jsem také zaregistroval, že jeho loňská dovolená v Itálii, ze které shodou okolností vyzval tehdy ing. Jiřího Kotka k rezignaci v důsledku podaných žalob, byla také sponzorským darem. Zda to je, či není pravda, to se můžeme pouze domýšlet. Pokud jde o Jiřího Klsáka, tam mne zcela jednoznačná shoda názorů s Kulhánkem v žádném případě nepřekvapuje. Jediné co mne překvapuje, to je postoj k lázním v Kyselce ze strany pana Stanislava Burachoviče.

 

Jiri23 (08.09.2012 16:28)

Zkorumpovaný politik není v ČR nic překvapivého - a ve Varech obzvlášť.

 

Karel Bunda (09.09.2012 08:51)

Je nepochopitelný vztah ke Kyselce a ke kraji vůbec.Co jsou to za lidi co nemají radi kulturní památky asi maji radi sami sebe a své peníze.Tak se nedokáže starat hospodář,aby dobytek měl rospadle chlévy a na ně pršelo a padal sních.Je mi z nich blbě.Karel

 

ASORKD (10.09.2012 11:18)

A. Pasqualemu zřejmě tečou nervy viz: http://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/pasquale-kmv-ani-ja-nikoho-neuplacime-20120910.html To, že generální ředitel KMV neumí česky je známo, že má mizerný [píár], také, proč si tedy nenajme renomovanou překladatelskou firmu, která by mu vyjádření ASORKD v její tiskové zprávě dobře přeložila? Zjistil by tak, že se v ní nikde, ale opravdu nikde, nemluví o uplácení karlovarského primátora Karlovarskými minerálními vodami, ale ASORKD pouze cituje názor Tranparency Internactional, který doslovně zní: „Dle našeho názoru lze předpokládat, že vztah inzerenta a vydavatele může mít vliv na postoj, který pan primátor ve věci zastává. Je přirozené, že žádný podnikatel si nechce svým vystupováním a výroky znepřátelit významného obchodního partnera.“ ASORKD se na TI obrátila z důvodu, že vnímala jistý střed zájmů ohledně stavění se primátora k devastátorské činnosti KMV v Kyselce. Primátor Kulhánek je podle aktuálního výpisu z obchodního rejstříku oprávněn jako jediný jednat jako statutární orgán Vydavatelství Promenáda, v.o.s., které vydává stejnojmenný měsíčník. Do časopisu Promenáda. Mattonka do své reklamy v Promenádě investovala jen za první pololetí tohoto roku cca 135 000 korun. Výroky A. Pasquala: „Podezírat nás z poskytování úplatků je další nečestná a nespravedlivá urážka na naši adresu," uvedl Alessandro Pasquale. „Na rozdíl od Kadrmana ani nevím, jaká suma by byla ke zkorumpování nezkorumpovatelného politika zapotřebí. Urážky, lži a dehonestující prohlášení ASORKDu by neměly být tolerovány nikým, kdo alespoň trochu dbá na svou vlastní čest,“ připomínají mnohá prohlášení komunistického Rudého práva v totalitě, reagující na jakoukoliv kritiku. Navíc A. Pasquale zde působí tak trochu jako Advocatus diaboli, čímž karlovarskému primátorovi dělá medvědí službu, o kterou Petr Kulhánek jen těžko může stát.

 

StanislavaMarková (14.10.2013 13:43)

Nevolte ho,co jiného?

 

超強 黒倍王 (31.12.2015 10:35)

催淫カプセル:http://www.okkanpo.com/Product/245.html ok漢方:http://www.okkanpo.com/ アフリカ超人:http://www.okkanpo.com/Product/571.html 街頭覇王睾丸素カプセル:http://www.okkanpo.com/Product/652.html 徳国公牛:http://www.okkanpo.com/Product/657.html 壮根精華素:http://www.okkanpo.com/Product/336.html 壮根精華素 6錠入り:http://www.okkanpo.com/Product/158.html 超強 黒倍王:http://www.okkanpo.com/Product/187.html リドスプレー :http://www.okkanpo.com/Product/155.html 精力剤:http://www.okkanpo.com/catalog/energy.html 漢方薬:http://www.okkanpo.com/catalog/kanpou.html 中絶-避妊薬:http://www.okkanpo.com/catalog/hininn.html 紅蜘蛛:http://www.okkanpo.com/product/167.html 威哥王:http://www.okkanpo.com/product/8.html 三體牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html V26:http://www.okkanpo.com/product/324.html 勃起促進:http://www.okkanpo.com/catalog/penis-erectile.html 五便宝:http://www.okkanpo.com/product/222.html 天天素:http://www.okkanpo.com/product/360.html 淫インモラル:http://www.okkanpo.com/Product/495.html インモラル:http://www.okkanpo.com/Product/477.html 蔵八宝:http://www.okkanpo.com/Product/445.html 新一粒神:http://www.okkanpo.com/product/444.html SEX DROPS:http://www.okkanpo.com/product/88.html 女性用媚薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Aphrodisiac.html 女用媚薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Aphrodisiac.html RU486:http://www.okkanpo.com/Product/398.html 三体牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html 妖姫:http://www.okkanpo.com/Product/479.html D5原液:http://www.okkanpo.com/product/63.html 三體牛鞭:http://www.okkanpo.com/product/437.html 三便宝:http://www.okkanpo.com/Product/395.html セックスドロップ:http://www.okkanpo.com/product/277.html 曲美:http://www.okkanpo.com/product/371.html 精力剤:http://www.okkanpo.com/catalog/energy.html 中絶薬:http://www.okkanpo.com/catalog/Interruption.html 滋養強壮:http://www.okkanpo.com/catalog/Nutrition.html ペニス増大:http://www.okkanpo.com/catalog/Penis-increase.html プロコミルスプレー:http://www.okkanpo.com/product/191.html 蟻力神:http://www.okkanpo.com/product/159.html 巨人倍増:http://www.okkanpo.com/product/133.html 絶對高潮:http://www.okkanpo.com/product/245.html リドスプレー:http://www.okkanpo.com/product/155.html 紅蜘蛛:http://www.okkanpo.com/product/167.html 狼1号:http://www.okkanpo.com/Product/99.html 三鞭粒:http://www.okkanpo.com/product/436.html 狼1号:http://www.okkanpo.com/Product/99.html 男宝:http://www.okkanpo.com/Product/237.html 夜夜堅:http://www.okkanpo.com/Product/35.html 壮天根:http://www.okkanpo.com/Product/194.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21