přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Ve Vladimíru Čechovi ztrácíme velkého bojovníka za kulturní dědictví

Ve Vladimíru Čechovi ztrácíme velkého bojovníka za kulturní dědictví

22.03.2013

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 3

 

Ve Vladimíru Čechovi ztrácíme velkého bojovníka za kulturní dědictví

Praha, dne 22. března 2013

S Vladimírem Čechem jsem se seznámil před pěti lety. Bylo to seznámení vskutku nezvyklé. Vladimír tehdy podepsal online petici za záchranu historického nádraží v Ústí nad Orlicí. Pak nás podpořil v ještě mnoha iniciativách. Nebylo mu například lhostejné plánované kácení krásných sto šedesáti lip u Pastvinské přehrady. Uplynulo moře času, napsali jsme si mnoho emailů, nalezli jsme k sobě důvěru a oba pochopili, že jedinec nic nezmůže, pokud se nespojí s dalšími lidmi a nevytvoří masu, která rozhýbá stojaté vody. A tak se chtěl Vladimír aktivně zapojit do našeho boje za záchranu národní identity. Vladimír Čech měl v květnu minulého roku při prvním otevírání lázeňské sezony v Kyselce sehrát roli Heinricha Mattoniho po vzoru jeho mediálně známé role Karla IV. Svůj program měl však tehdy plný, jeho místo tak nahradil karlovarský herec Břetislav Tetera. A zastoupil jej vskutku důstojně. Vladimír proto natočil krásný videospot, který byl apelem na Karlovarské minerální vody, aby zastavily devastaci celoživotního díla zakladatele jejich značky. Video si můžete i dnes přehrát na Youtube.com.

Zdravotní stav již Vladimírovi nedovolil zúčastnit se letošního květnového Kysibelského Velejuchu. Jeho poslední veřejnou podporou bylo prohlášení přečtené počátkem prosince minulého roku na demonstraci proti demolici rohového domu na pražském Václavském náměstí. O Vladimírově nemoci jsme si nepsali. Psali jsme si však o věcech, které trápí celý náš národ. A tak mi dovolte se s Vámi podělit o několik Vladimírových myšlenek vyjádřených v jeho posledním vzpomínaném prohlášení:

„Naprostá většina z nás se nesmírně těšila, až padne minulý režim a hodně pošetile jsme se domnívali, že přijdou lepší časy. Ne všechno, co teď prožíváme, je špatné, ale už můžeme klidně říct, že jsme si to představovali úplně jinak. Náš stát ovládli bezohlední a všeho schopní mafiáni a ke svým rejdům využívají podplacených politiků, pokud tito politici nejsou na různých transakcích osobně zainteresováni prostřednictvím svých firem. Neříkám, že dům, o kterém se bavíme, je zrovna tenhle případ, protože pro to nemám žádné důkazy, ale jak si máme my, běžní občané, vysvětlit, že má být zlikvidován objekt, který nikomu nepřekáží a který se do panoramatu Václavského náměstí docela obyčejně hodí. Doba, ve které vznikl, nebyla jistě idylická a i tam už fungovaly různé stavební loby, ale pořád ještě hlavním cílem bylo, aby se dům líbil. To už je teď každému srdečně jedno a kdyby veřejnost nekladla odpor, stály by už jistě po celém obvodu Václavského náměstí pestrobarevné mrakodrapy. Nevzdávejme se, i když náš odpor vypadá beznadějně. O památky se zajímám už skoro deset let profesionálně a různých historických staveb i vyloženě mimořádně cenných pamětihodností, mizí každou chvíli někde v republice řada. Scénář je vždycky stejný. Objekt koupí podnikatel, který ho za tichého přihlížení státu nechá zpustnou tak, aby měl důvod ho zbourat. A pak už si tam může postavit v podstatě cokoli. Viz nekonečně se táhnoucí kauza Lázní Kyselka. Braňme i tenhle dům, který sice není žádný mimořádný skvost, ale má ho nahradit něco mnohem horšího. Ať mocní vědí, že je mezi námi pořád ještě dost lidí, kteří neztratili vkus a soudnost. A kterým ještě záleží na tom, v jakém stavu necháme tuhle těžce zkoušenou zemi svým potomkům. A kteří nekoukají jen na prachy a pohádkové zisky, i když ty na první pohled vypadají tak lákavě. Vladimír Čech, herec

Vladimíre, bylo mi ctí Vás poznat. Nikdy nezapomene na Váš upřímný zájem pomoci nám v boji proti nezájmu, lenosti, aroganci a korupci. Modlíme se za Vás a věříme, že i nadále nám tam nahoře budete držet palce.

                        Váš Martin J. Kadrman, viceprezident památkové asociace ASORKD

 

Videorozhovor Vladimíra Čecha na téma záchrana lázní Kyselka:

http://www.youtube.com/watch?v=xQFiV6lkRmM

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Kolja (22.03.2013 15:49)

Jak říkal Werich:"Je tu dost 70 letých,kteří by tu ještě 150 let mohli být,protože mají co říct.Zatímco všude po světě chodí spousty 30 letých,kteří tu už 250 let nemuseli být" Čest jeho památce.

 

frontier (28.02.2014 05:50)

Hoping to http://www.coachoutletstoreoin.net/ ease suffering in http://www.coachfactoryoutletsmn.net/ Syria's besieged cities, http://www.coachoutletonlinemu.com/ the UN Security Council http://www.coachoutletonlineben.com/ unanimously passed http://www.coachfactoryoutletnmn.com/ a resolution to boost http://www.coachfactoryoutletsain.com/ access for humanitarian http://www.coachfactoryoutletrio.com/ aid.All 15 Security http://www.coachfactoryoutletons.net/ Council member states http://www.coachfactoryoutletemn.net/ approved the resolution, http://www.coachouteltmsn.net/ including Russian http://www.coachfactoryoutletemn.com/ and China which http://www.coachoutletmoa.com/ had balked in the past. http://www.coachoutletstorenme.com/ The document calls for http://www.coachoutletstoreosc.com/ an end to violence, http://www.coachoutletonlinenca.com/ including the use http://www.truereligionjeansftc.com/ of barrel bombs, http://www.truereligionjeansct.com/ and condemns al Qaeda-affiliated terror attacks.The council http://www.truereligionjeanssi.com/ strongly condemned Syrian http://www.michaelkorsoutletic.com/ authorities for widespread violations http://www.michaelkorsets.com/ of humanitarian law and urged all parties http://www.michaelkorsoutletnio.com/ to lift sieges of populated areas, http://www.michaelkorsetoutletbeo.com/ including in Aleppo, http://www.chaneloutletmono.com/ Damascus and Homs."This resolution holds the http://www.louisvuittonoutletina.com/ promise of something real," U.S. http://www.louisvuittonoutletine.com/ Secretary John Kerry said in a statement."But these steps are only first steps.

 

花痴 (31.12.2015 10:22)

巨人倍増:http://www.chinakanpo.com/product/jrbz.html 五便宝:http://www.chinakanpo.com/product/wubianbao.html 狼一号:http://www.chinakanpo.com/product/langyihao.html 狼1号:http://www.chinakanpo.com/product/langyihao.html 威哥王:http://www.chinakanpo.com/product/weigwang.html 妖姫:http://www.chinakanpo.com/product/yahoji3.html 威哥王:http://www.威哥王通販.com/ 威哥王:http://www.威哥王通販.net/ 紅蜘蛛:http://www.紅蜘蛛通販.net/ 紅蜘蛛:http://www.紅蜘蛛通販.com/ 妖姫:http://www.妖姫.net/ 妖姫:http://www.妖姫.com/ 三便宝:http://www.三便宝.com/ 三便宝:http://www.三便宝.net/ 花痴:http://www.花痴.net/ RU486:http://www.中絶薬.com/ 淫インモラル:http://www.immoralsale.com/ インモラル:http://www.immoralsale.com/ 狼一号:http://www.狼一号.com/ 狼1号:http://www.狼一号.com/ 淫インモラル:http://www.immoralsale.com/ 巨人倍増:http://www.巨人倍増.net/ 狼一号:http://www.xn--4gq48lvu4a.com/ 紅蜘蛛:http://www.chinakanpo.com/product/hzhzyd.html 花痴:http://www.chinakanpo.com/product/huachi.html 三体牛鞭:http://www.chinakanpo.com/product/santiniubian.html 三體牛鞭:http://www.chinakanpo.com/product/stnb.html 蟻力神:http://www.chinakanpo.com/product/irishinhachi.html 男宝:http://www.chinakanpo.com/product/nanbao.html 新一粒神:http://www.chinakanpo.com/product/product/xyls.html 夜夜堅:http://www.chinakanpo.com/product/yyj.html 黒倍王:http://www.chinakanpo.com/product/heibeiwang.html 淫インモラル:http://www.chinakanpo.com/product/immoral.html RU486:http://www.chinakanpo.com/product/zjyrubjzz.html RU486中絶薬:http://www.中絶薬.com/ 中絶薬RU486:http://www.中絶薬.com/ RU486激安:http://www.中絶薬.com/ ru486 通販:http://www.中絶薬.com/ 妖姫 媚薬:http://www.妖姫.com/ 妖姫 販売:http://www.妖姫.com/ 妖姫 通販:http://www.妖姫.com/ 妖姫 効果:http://www.妖姫.com/ 妖姫 媚薬:http://www.妖姫.net/ 妖姫 販売:http://www.妖姫.net/ 妖姫 通販:http://www.妖姫.net/ 妖姫 効果:http://www.妖姫.net/ 粉剤媚薬:http://www.chinakanpo.com/product/cangyf.html V26:http://www.chinakanpo.com/product/sxjf.html 碧生源:http://www.chinakanpo.com/product/bishengyuan.html 中絶薬:http://www.chinakanpo.com/product/zjyrubjzz.html 曲美:http://www.chinakanpo.com/product/qumei.html 催淫薬:http://www.chinakanpo.com/catalog/63.html 勃起促進:http://www.chinakanpo.com/catalog/16.html 媚薬:http://www.女性用媚薬.com/ 勃起促進:http://www.chinakanpo.com/catalog/16.html 中絶薬:http://www.chinakanpo.com/catalog/25.html 曲美:http://www.chinakanpo.com/catalog/25.html 媚薬:http://www.chinakanpo.com/catalog/60.html 催淫薬:http://www.chinakanpo.com/catalog/63.html D10媚薬:http://www.chinakanpo.com/product/meiyao.html 蔵八宝:http://www.chinakanpo.com/product/zbb.html 壮天根:http://www.chinakanpo.com/product/ztg.html 魔根:http://www.chinakanpo.com/product/mgjzc.html FLY D5:http://www.chinakanpo.com/product/cys.html 蒼蝿水:http://www.chinakanpo.com/product/cangyshui.html 片仔廣:http://www.chinakanpo.com/product/pzhnhjdp.html 消渇丸:http://www.chinakanpo.com/product/xiaokewan.html 天天素:http://www.chinakanpo.com/product/tts.html 韓国痩身一号:http://www.chinakanpo.com/product/hgssyhmtx.html

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21