přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Vyzvali jsme stavební úřad v Kyselce, aby nařídil Vladimíru Lažanskému zabezpečit budovu správy lázní

Vyzvali jsme stavební úřad v Kyselce, aby nařídil Vladimíru Lažanskému zabezpečit budovu správy lázní

30.07.2015

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 5

 

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR (ASORKD) se dnes obrátila na stavební úřad v Kyselce s podnětem k nařízení zabezpečení střechy budovy bývalé správy lázní, která stojí na samém konci řady lázeňských budov při silnici v Kyselce.

„Objekt je více jak dva roky ve vlastnictví obecně prospěšné společnosti lázně Kyselka, která důmn nechává na pospas osudu. Krov střechy se hroutí dovnitř budovy a je jen otázkou času, kdy se zřítí do objektu a prorazí spodní patra. Správa lázní by se tak mohla stát staticky narušenou a vlastník by mohl žádat její demolici. Pasivitu Vladimíra Lažanského a o.p.s., které předsedá si vykládáme tak, že čeká na důvody demolice objektu. Nakonec s demolicí správy lázní počítal i další ze zakladatelů o.p.s. ředitel firmy Mattoni don Alessandro Pasquale,“ říká viceprezident ASORKD Martin J. Kadrman.

Z fotografií pořízených asociací 29.7. lze vidět, že polovina krovu střechy je se hroutí dovnitř domu, z fasády a střešní krytiny rostou křoviny, na některých částech domu lze hovořit dokonce i o malých stromcích.

„Pan Lažanský věděl, v jakém stavu lázně přebírá, od firmy Mattoni na první záchranné práce dostal dvacet milionů korun a činnost o.p.s. podporuje stovkami tisíc korun jak kraj, tak stát. Nechápu, proč krov alespoň nepodepřou, aby se dál nehroutil,“ diví se Pavel P. Ries, prezident ASORKD.

Také proto se ASORKD obrátila na zdejší stavební úřad s podnětem, aby zahájil správní řízení s vlastníkem objektu, kterým je obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka, v jejímž čele stojí právě Vladimír Lažanský. Asociace žádá, aby vlastník zabezpečil střechu a zajistil plnou funkčnost okapů.

„Trošku se bojíme, že je náš podnět zbytečný, protože vedoucí stavebního úřadu je Božena Míšková, jejíž manžel je zaměstnán ve firmě Mattoni. Již v minulosti vydávala velmi pochybné soudy o zabezpečení staveb v Kyselce, jejichž zabezpečení bylo, dle jejího názoru, zcela v pořádku. Jaká byla skutečnost, všichni ví. Pokud bude úřad nečinný, což očekáváme, obrátíme se na nadřízený orgán, který je krajský stavební úřad,“ dodal Kadrman.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

Soubory ke stažení

 
 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21