přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Z médií: Různé články či odkazy na ně » Z devastace památkového komplexu v Kyselce se stává mezinárodní ostuda

Z devastace památkového komplexu v Kyselce se stává mezinárodní ostuda

20.02.2012

zařazeno v kategorii: Z médií: Různé články či odkazy na ně | autor: ASORKD | komentáře: 8

 

Nejblíže je samozřejmě Německo a tak v únoru se Kyselce věnují hned dvě zdejší periodika. 

Článek vydaný ve Wirtschaft konkret najdete ZDE, a to na straně 30.

Článek z deníku Landeszeitung najdete ZDE, a to na straně 5.

Jak dlouho asi ještě Alessandro Pasquale udrží stav, kdy na vlajkové lodi značky Mattoni jeho firma skvěle vydělává, ale dědictví zakladatele značky při tom přivedly Karlovarské minerální vody do stavu, nad kterým se musí zakladatel značky a budovatel lázeňského komplexu v Kyselce obracet v hrobě? (Viz foto níže.)

Zeptá-li se pana Pasquala někdo z jeho zahraničních obchodních partnerů, proč jeho firma nechala tak zdevastovat Löschnerův pavilon, hotel Korunní princ Rudolf, dům Stallburg a proč ostatní historické budovy ve vlastnictví firmy vypadají jak squaty pro bezdomovce, co jim odpoví? Že na to nemá peníze, asi těžko, jestliže jeho firma v roce 2010 a 2011 utratila za reklamu, dle oficiální zpráv, 937 841 949Kč!

Heslo kultivovaného podnikatele Heinricha Mattoniho bylo: „Beru-li něco z této země, musím do ní také něco dávat.“ Pro pana Pasquala je moc, dát i 15 haléřů z každé prodané lahve na obnovu památkově chráněných objektů, jak navrhovala ASORKD. Prohlásil to za hloupost!

Jak by se vám líbilo, kdyby váš soused „zkrášloval“ okolí vašeho bydliště ponecháním svého majetku ve stavu, v jakém jej vidíte na fotografiích níže? Většině obyvatel  Kyselky to nevadí, včetně paní starostky a zastupitelstva (krom jednoho člena). A nebo vadí, ale mlčí. Alespoň jsme z Kyselky dosud nezaznamenali nějaký viditelný protest proti tomu, jak jim KMV devastují tvář obce. Ano 120 občanů podepsalo petici z celkového počtu 801 obyvatel. Tím ale jejich angažovanost končí. Zřejmě si většina občanů v těch ruinách uvykla žít! Vůbec jim není hanba, že za kulturní dědictví v Kyselce bojují lidé mimo Kyselku. Co odpoví svým dětem, až se jich jednou zeptají: „A co jste udělali pro to, aby Kyselka byla krásná? Co jste udělali pro to, aby zdejší bohaté kulturní dědictví, které naší obec proslavilo, bylo zachráněno?“ Vždyť tento petiční web měl daleko spíše vzniknout v Kyselce! Občané Kyselky, nestydíte se pozvat si do své obce návštěvu? Jste na tom už tak, jak zpívá Jaroslav Hutka v jedné své písni o životě lidí v Litvínově za totality? Dobře si tu píseň poslechněte! Je až neuvěřitelné, jak je téměř celý text, jakoby šitý na Kyselku! Jaroslav Hutka - Litvínov

Těm z vás, kteří chtějí něco konkrétního udělat, jsme připraveni podat pomocnou ruku. Minimum, co můžete udělat je, založit místní sdružení pro záchranu kulturního dědictví. Jak je už naším zvykem, bez nároku na honorář, jsme připraveni vám se založením takového sdružení pomoci po právní stránce. Najde se pár statečných, kteří zachrání čest občanů Kyselky?

Prohlédněte si níže uvedené fotografie pečlivě a posuďte, zda pocit křivdy Alessanda Pasquala, za udělenou pokutu od památkářů je oprávněný.

Diskusní část pod článkem je vám k dispozici. Jsme rádi, že většina z vás nepřekračuje v diskusích na tomto webu míru slušnosti a my tak nemusíme příspěvky mimo tuto míru mazat.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

Soubory ke stažení

Landeszeitung (1.31 MB, pdf)

Wirtschaft konkret (7.71 MB, pdf)

 
 

« další aktuality z kategorie: Z médií: Různé články či odkazy na ně

« zpět na seznam aktualit

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21