přeskočit k navigaci »

úvod » Aktuality » Aktuálně » Zlatý orel Mattoni nad zdevastovanou Kyselkou

Zlatý orel Mattoni nad zdevastovanou Kyselkou

11.06.2017

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 13

 

ASORKD cítí nutnost zásadního vyjádření ke stavu kulturních památek v Kyselce a k jejich podivnému restaurování - nerestaurování, které budí spíše dojem řízené devastace a tiché realizace původního plánu Karlovarských minerálních vod tzv. revitalizace Kyselky, kterou v r. 2011 představil A. Pasquale tehdejšímu prezidentu republiky V. Klausovi.

Obsáhlý komentář k situaci v Kyselce najdete ZDE.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

Soubory ke stažení

 
 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

Pavel (13.06.2017 07:34)

Od začátku bylo cítit, že se šmejdi chtějí veřejnosti pouze vysmát. Oni nám všem ukazují, že nám vládnou a jejich postupy jsou správné. Snad si nemyslíte, že si do toho nechají kecat obyčejnou, lidskou mršinou.

 

Zdeněk Plaček (13.06.2017 08:19)

Osobně jsem přístupem ASCORD velice zklamaný. Pro záchranu Kyselky již mnoho let dělají jenom to, že přihlíží z Malé Strany a kritizují vše co se udělá. Sundat kravaty a natřít altán, který teď kritizují mohli již před 10 lety. Takže výsledkem činnosti sdružení ASCORD jsou prohlášení typu "Po velikém mediálním tlaku", "laik žasne odpborník se diví", ale skutek utek ... žádné práce, která by památkám opravdu prospěla vidět není. Pokud budu škarohlíd, tak po ops Lázně Kyselka zůstane v muzeu minimálně zrestaurovaný orel, ale já věřím, že celá Kyselka. Po ASCORD kila papíru v archivu.

 

Petr Dašek (13.06.2017 13:27)

Nedá se nereagovat:) Nejsem zastáncem papírování, ale myslím si pane Plačku, že sousedovi nechodíte natírat plot, nebo opravovat fasádu. Ale pokud má váš soused ruinu místo domu, tak si myslím taky budete křičet ať to opraví. Nejsem žádný odborník, ale myslím si, že pokud může majitel nemovitostí finančně zaštítit záchranu kulturního dědictví naší země, skoro se mi chce říct, že je to jeho povinnost. Je škoda, že český člověk nezná hodnotu památek které nám tu zůstali po předcích. Tolik jen za mě. Fandím komukoliv, kdo se snaží pomáhat jakýmkoliv způsobem zachránit jakékoliv české dědictví za které vděčíme šikovným předkům!

 

Karlovarák (13.06.2017 22:55)

Plačku vy jste typický internetový trol, který plká, aniž by si zjistil fakta. Sleduju ASORKD od začátku, kdy spustila tento web na záchranu Kyselky. Když půjdete proti proudu času v aktualitách tak zjistíte, že Pasquale v pořadu Reportéři ČT se vyjádřil, že hotel Praha pro něj není žádná památka a že do něj nebude dávat žádné peníze a že ho dá za korunu tomu, kdo se přihlásí. ASORKD jej tedy o hotel požádala. Samozřejmě jej odmítl dát. Kdyby ho ASORKD získala dokázala by pomocí sbírek sehnat peníze na jeho rekonstrukci. Sbírat prachy pro miliardáře, který si v Praze koupil další dům za 400 melounů je samozřejmě blbost. ASORKD, také chtěla založit o.p.s. a požádala Pasquala a jeho bílého koně Dostála, aby jí potvrdili, že jí předají památky, o které nemají zájem včetně pozemků. Místo toho Pasquale rychle založil svojí o.p.s., aby si mohl v Kyselce i nadále dělat co chce, tak ať se nyní o památky stará coby vlastník jak mu předepisuje zákon. ASORKD mu k tomu nebude dělat užitečného idiota, jako to dělají jiní. Jinak se podívejte na web ASORKD, kde lehce zjistíte za jakým účelem byla ASORKD založena a co je její náplní a jakou provádí činnost.

 

český Honza (14.06.2017 08:52)

ASORKD sice soustavně silně "prudí", ale nebýt iniciativy této instituce, zbyly by z většiny bývalých lázeňských objektů v Kyselce už jen hromady zcela rozpadlého stavebního rumu - takže dejme každému, co mu patří. Na vině jsou především zkorumpovaní politici a i státní úředníci, kteří umožnili vyčůraným zlotřilým cizincům beztrestně týt z českého přírodního i kulturního bohatství, aniž by do něho systematicky vkládali byť i jen malinkou část toho, co z něho vyždímají a vyvedou do ciziny - ale když to těm lumpům pokroucenými volbami každé čtyři roky umožňujeme a potvrzujeme, těžko si na to pak můžeme stěžovat: i proto je aktivita ASORKD aspoň trochu k něčemu užitečná (byť žádoucích výsledků ani zdaleka v potřebné míře nedosahuje). A ještě poznámka "pod čarou": který trouba nastavil do anket datum počátku jejich fungování stejné jako datum konce - to si snad jejich tvůrce myslí, že tím donutí všechny zájemce o hlasování, aby se anketám věnovali právě a jedině 30. června t.r.? (Jindy totiž při takovém nastavení hlasování nemůže fungovat ...)

 

ASORKD (14.06.2017 11:04)

Děkujeme za upozornění na chybu v anketě, už je odstraněna.

 

Jana z Kladna (17.06.2017 17:33)

Dík za každou iniciativu, která by pomohla, aby tyto lázničky neupadly v zapomnění. Minulé léto jsem se tam byla podívat, je to neuvěřitelně malebné a půvabné místo, řeka, lesy, ale ze stavu bývalých krásných lázeňských objektů mi bylo do breku. Jsem tvor mírumilovný, ale ty, kdo to zapříčinili, bych s chutí fackovala.

 

ASORKD (20.06.2017 16:44)

No vidíte a když viceprezident ASORKD viníka veřejně označil dostal od majitele Karlovarských minerálních vod, které považujeme za největšího devastátora kulturních památek v Kyselce, nafackováno on.

 

Honza (15.07.2017 22:33)

ASORKD, prosim o aktualni fota celych "lázní"... jak to tam vypada nyni? Je nejak moc ticho o vsem, tak mi je jasne, ze to asi bude stat za to :-/

 

Petra (30.07.2017 15:13)

Právě jsem dočetla,knihu Já,Mattoni a začala se zajímat jak to tam vypadá dnes...Jsem v šoku,že je něco takového možné..

 

Eva (11.08.2017 23:49)

Jsem rodačka kousek od Kyselky.Letos v červenci jsem se tam byla podívat.Katastrofa.Moc dobře vím,jak vypadala Kyselka po revoluci,byla zdevastovaná,ale se současným stavem se to nedá srovnat.Koupila jsem si naposledy v životě Mattoniho kyselku,abych měla srovnání a načepovala si z pramene,z něhož i dnes vnímám krásu,sílu a trochu nostalgie zašlé slávy.Netuším,co je v zakoupené lahvi,ale chuť je nesrovnatelná.Teď bydlím v Polabí a denně sleduji,jak se z úrodných polabských polí stávají montovny a sklady.Je mi z toho všeho moc smutno.Co to je proboha,za lidi,kteří dopouštějí takovou devastaci našeho bohatství,našich zdrojů,naší přírody,šlapou po úsilí a energii vydané našimi předky,ničí budoucnost našich dětí?Děkuji Asorkdu za jeho odvážný boj s molochem a doufám,že "boží mlýny melou pomalu,ale melou" a bude lépe.Je nejvyšší čas.

 

Beata (15.08.2017 17:13)

Prvý krát som videla tak strašne zdevastovaný historický objekt-bolo mi smutno,že to Češi dopustia.Všetko treba predať do cudziny???

 

Honza (26.08.2017 13:27)

Moc děkuji za reakci... :(

 

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.

 
 

Zachraňte lázně Kyselka

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR
Karolíny Světlé 5, 110 00 Praha 1
e-mail: prezidium@asorkd.cz, web:www.asorkd.cz
IČ: 22 83 87 21